23 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 38
20-26 września 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z diecezjalnej pielgrzymki do Krakowa będącej dziękczynieniem za jubileusz 200-lecia diecezji!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

fot. PIXABAY.COM

Zdrowie

19 września 2018 r.

Dotkliwy jest nie tylko ból, ale i wstyd

Rozmowa z Małgorzatą Mossakowską, prezes honorową i założycielką Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”.

Choroba Leśniowskiego-Crohna, obok wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, to przewlekła i nieuleczalna choroba autoimmunologiczna z grupy tzw. nieswoistych zapaleń jelit (NZJ). Główne objawy to ból brzucha - często nie do zniesienia, biegunka - chorzy muszą korzystać z toalety nawet do kilkudziesięciu razy na dobę, a także osłabienie i gorączka. U dzieci choroba może się objawiać również opóźnieniem wzrastania i dojrzewania płciowego. Zapalenie może obejmować cały przewód pokarmowy - od jamy ustnej, przełyku aż po odbyt, ale najczęściej umiejscowione jest w okolicy kątniczo-krętniczej, czyli końcowym odcinku jelita cienkiego i początku jelita grubego. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. archiwum

Dobre wieści dla młodzieży

19 września 2018 r.

Będą mieli gdzie trenować

W Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie trwa budowa kompleksu wielofunkcyjnych boisk.

Inwestycję w całości finansuje powiat rycki. Były wprawdzie próby uzyskania wsparcia ze środków ministerstwa sportu, ale bez pożądanego efektu. Nie oglądając się na zewnętrzne dotacje, samorząd wyłożył z własnego budżetu ponad 1,5 mln zł. Według władz powiatu zadanie nie mogło dłużej czekać. Szkoła w Dęblinie jest ostatnią w powiecie, która do tej pory nie posiada odpowiedniej bazy sportowo-dydaktycznej. Prace ruszyły na początku lata. Do tej pory budowlańcom udało się wykonać większość z zaplanowanych zadań. Nowy kompleks będzie posiadał miejsca do różnych dyscyplin sportowych. Z pełni wyposażonego placu skorzystają wielbiciele footballu, koszykówki, siatkówki, szczypiorniaka i piłki plażowej. Z myślą o lekkoatletach powstaną: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i bieżnia o długości 60 m. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmaitości

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Niedziela XXV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Mdr 2, 12. 17-20; Ps 54 (53), 3-4. 5. 6 i 8 ;
Jk 3, 16 – 4, 3

Ewangelia:
Mk 9, 30-37

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR