10 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Narodziny gwiazdy” w kinie Helios. By wziąć udział w konkursie, należy zadzwonić do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek, 10 grudnia, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

fot. ARCHIWUM

Stop fermom

5 grudnia 2018 r.

Protestują, bo muszą

Z roku na rok powstaje ich w naszym kraju coraz więcej. Jednak mieszkańcy zaczynają się buntować i mówią: stop!

W całej Polsce odbywają się setki protestów społeczności lokalnych przeciwko budowie ferm przemysłowych w bliskim sąsiedztwie. Ich obawy dotyczą nie tylko jakości życia w takim otoczeniu, ale także zdrowia. Skąd taka koncentracja ferm przemysłowych w Polsce? Rodzimi producenci stale zwiększają eksport towarów, tym samym rozwijając gospodarkę kraju. Jednak koszty tego, co w 95% wyjeżdża za granicę, ponoszą ludzie, którzy są zmuszeniu mieszkać w pobliżu tych inwestycji. Dlatego coraz częściej aktywnie protestują przeciwko powstawaniu nowych. Bo okazuje się, że życie w pobliżu fermy to nie tylko smród, ale także szereg czynników realnie zagrażających ludzkiemu zdrowiu. Prof. Lidia Wolska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego od ponad dwóch lat mówi o zagrożeniach związanych z coraz większą koncentracją przemysłu zwierzęcego. Jak podkreśla przy spotkaniach z mieszkańcami, konstytucja mówi o zapewnieniu ochrony środowiska na zasadzie zrównoważonego rozwoju. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. PIXABAY.COM

Nowe przepisy

5 grudnia 2018 r.

Zwolnienia tylko elektroniczne

1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie przeszły do historii. Od tego momentu lekarze wystawiają wyłącznie tzw. e-ZLA, czyli zwolnienia elektroniczne.

Pacjent, wychodząc od lekarza, nie ma już w dłoni papierowego, zielonego zaświadczenia. Zamiast tego lekarz wystawia mu e-ZLA, czyli zwolnienie elektroniczne. Dokument zaraz po wystawieniu w systemie informatycznym zostaje przekazany automatycznie zarówno do pracodawcy, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla pacjenta to komfortowa sytuacja. Nie trzeba już z bólem lub gorączką fatygować się do swojego szefa z papierowym formularzem. Wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskie było możliwe już od 1 stycznia 2016 r. Z każdym tygodniem ich liczba rosła. - W listopadzie do mazowieckich placówek ZUS w formie elektronicznej wpływało 66% zwolnień, z czego do oddziału siedleckiego aż 76%. Lekarze już przed 1 grudnia chętnie korzystali z tej szybkiej, prostej i wygodnej formy wystawiania zwolnień - mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmaitości

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR