28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Wygraj i weź udział w jubileuszu!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym główną wygraną jest udział w centralnych uroczystościach jubileuszowych w Fatimie, upamiętniających 100-lecie objawień Maryi.

W bieżącym roku przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Odbędzie się ona w dniach 12-16 maja.

Przypomnijmy: 13 maja 1917 r. Maryja po raz pierwszy objawiła się trojgu portugalskim dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji, by spotykać się z nimi przez kolejnych sześć miesięcy. Matka Boża zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej w intencji nawrócenia grzeszników, modlitwy o pokój na świecie i pokuty za dusze w czyśćcu cierpiące. Prosiła również o wybudowanie kapliczki w miejscu, w którym dzieci Ją widywały. Rocznie do sanktuarium w Fatimie przybywa ponad 5 mln pielgrzymów z całego świata.

Niezapomniane przeżycia

Centralnym punktem pielgrzymki organizowanej przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” jest uczestnictwo w uroczystościach 100-lecia objawień fatimskich, które odbędą się w sobotę, 13 maja. Przewodniczył im ma papież Franciszek, który do Fatimy przybędzie dzień wcześniej. Weźmie udział w nocnym czuwaniu w kapliczce objawień, zaś nazajutrz poprowadzi Mszę św. przy głównym ołtarzu usytuowanym przed bazyliką.

Program kolejnego dnia - 14 maja - zdominuje zwiedzanie Nazare Sitio oraz lokalnego sanktuarium Igreja de Nossa Senhora da Nazare. Świątynia znana z usytuowanej w ołtarzu głównym figury Matki Bożej Karmiącej, która według miejscowej tradycji została wyrzeźbiona przez samego św. Józefa i przywieziona z Nazaretu w IV w. n.e. Na poniedziałek zaplanowano całodzienne zwiedzanie położonej nad Oceanem Atlantyckim przepięknej stolicy Portugalii - Lizbony.

Napisz i wyślij

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” ufundowało dla naszych czytelników jednoosobową wycieczkę do Fatimy w dniach 12-16 maja. Zainteresowanych - zapraszamy do udziału w konkursie, w którym pielgrzymka będzie nagrodą. Chcemy zachęcić Państwa do podzielenia się refleksjami na temat: „Moje nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej”. Prace należy przesłać - wraz z wypełnionym kuponem (zamieszczonym w papierowym wydaniu EK) - na adres redakcji: „Echo Katolickie”, ul. Bp. I. Świrskiego 43A, 08-110 Siedlce. Uwaga - termin nadsyłania konkursowych prac upływa 20 marca. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji oraz na stronie www.echokatolickie.pl. Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR