25 marca 2017 r. Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 12 - 23-29 marca 2017r.

NEWS

Polecamy

 
 
Wygraj i weź udział w jubileuszu!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym główną wygraną jest udział w centralnych uroczystościach jubileuszowych w Fatimie, upamiętniających 100-lecie objawień Maryi.

W bieżącym roku przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Odbędzie się ona w dniach 12-16 maja.

Przypomnijmy: 13 maja 1917 r. Maryja po raz pierwszy objawiła się trojgu portugalskim dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji, by spotykać się z nimi przez kolejnych sześć miesięcy. Matka Boża zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej w intencji nawrócenia grzeszników, modlitwy o pokój na świecie i pokuty za dusze w czyśćcu cierpiące. Prosiła również o wybudowanie kapliczki w miejscu, w którym dzieci Ją widywały. Rocznie do sanktuarium w Fatimie przybywa ponad 5 mln pielgrzymów z całego świata.

Niezapomniane przeżycia

Centralnym punktem pielgrzymki organizowanej przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” jest uczestnictwo w uroczystościach 100-lecia objawień fatimskich, które odbędą się w sobotę, 13 maja. Przewodniczył im ma papież Franciszek, który do Fatimy przybędzie dzień wcześniej. Weźmie udział w nocnym czuwaniu w kapliczce objawień, zaś nazajutrz poprowadzi Mszę św. przy głównym ołtarzu usytuowanym przed bazyliką.

Program kolejnego dnia - 14 maja - zdominuje zwiedzanie Nazare Sitio oraz lokalnego sanktuarium Igreja de Nossa Senhora da Nazare. Świątynia znana z usytuowanej w ołtarzu głównym figury Matki Bożej Karmiącej, która według miejscowej tradycji została wyrzeźbiona przez samego św. Józefa i przywieziona z Nazaretu w IV w. n.e. Na poniedziałek zaplanowano całodzienne zwiedzanie położonej nad Oceanem Atlantyckim przepięknej stolicy Portugalii - Lizbony.

Napisz i wyślij

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” ufundowało dla naszych czytelników jednoosobową wycieczkę do Fatimy w dniach 12-16 maja. Zainteresowanych - zapraszamy do udziału w konkursie, w którym pielgrzymka będzie nagrodą. Chcemy zachęcić Państwa do podzielenia się refleksjami na temat: „Moje nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej”. Prace należy przesłać - wraz z wypełnionym kuponem (zamieszczonym w papierowym wydaniu EK) - na adres redakcji: „Echo Katolickie”, ul. Bp. I. Świrskiego 43A, 08-110 Siedlce. Uwaga - termin nadsyłania konkursowych prac upływa 20 marca. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji oraz na stronie www.echokatolickie.pl. Powrót
 

 


 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kongres Różańcowy


11 marca w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Kongres Różańcowy. Jego uczestnikom, którzy zaimponowali liczebnością - przybyło ponad 2 tys. osób - towarzyszyło hasło trwającego roku pracy duszpasterskiej: Głosić Chrystusa wraz z Maryją.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


W piątek, 10 marca, w Kodniu odbyło się kolejne Nocne Czuwanie Młodych. Wzięło w nim udział kilkaset osób z diecezji siedleckiej. Tematem była pokuta...

PATRONAT "ECHO"


Konkurs papieski
Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005 - to hasło tegorocznej, 13 już edycji konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.
więcej »
Wielkanocna pisanka
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach ogłasza konkurs na Wielkanocną Pisankę. Prace można zgłaszać do 10 kwietnia.
więcej »
Depresja - porozmawiajmy o niej
Tak brzmi hasło konferencji organizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która odbędzie się 7 kwietnia w siedzibie placówki przy ul. Młynarskiej 17 w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


Zapraszamy do kin!
Na ekrany kin wchodzi ekranizacja bestsellerowej książki pt. Chata Williama P. Younga.
więcej »
Z Wilna do Nieba
We wtorek, 28 marca, o 19.00, w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się premierowy pokaz filmu pt. Z Wilna do Nieba, upamiętniającego śp. bp. Ignacego Świrskiego.
więcej »
Wolność w Sercu Jezusa
„Brak wiary” - to tytuł szóstego odcinka internetowych rekolekcji wielkopostnych pt. „Wolność w Sercu Jezusa” autorstwa o. Remigiusza Recława SJ.
więcej »
Budował ludzi wiarą i pobożnością
Najnowsza publikacja poświęcona bp. Adolfowi Piotrowi Szelążkowi pozwala spojrzeć na duszpasterza - dzisiaj sługę Bożego - przez pryzmat jego dzieł.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma Świętego


LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 7,10-14; Ps 40,7-11
Ewangelia:
Łk 1,26-38

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR