29 kwietnia 2017 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 17
27-03 maja 2017r.

menu

NEWS

Triduum Paschalne i Wielkanoc są okazją, by naśladować Maryję w Jej wierze i zaufaniu. Życzymy zatem, by zbliżające się Święta Wielkanocne były dla wszystkich naszych Czytelników, Współpracowników i Przyjaciół czasem doświadczenia zwycięstwa Boga nad tym, co złe, raniące i niszczące. Niech pusty grób stanie się znakiem nadziei, a wstawiennictwo Matki Bożej wyprasza łaskę głębokiej wiary i zaufania Bogu w każdej chwili życia. Zespół Echa Katolickiego

Polecamy

 
 
Wygraj i weź udział w jubileuszu!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym główną wygraną jest udział w centralnych uroczystościach jubileuszowych w Fatimie, upamiętniających 100-lecie objawień Maryi.

W bieżącym roku przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Odbędzie się ona w dniach 12-16 maja.

Przypomnijmy: 13 maja 1917 r. Maryja po raz pierwszy objawiła się trojgu portugalskim dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji, by spotykać się z nimi przez kolejnych sześć miesięcy. Matka Boża zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej w intencji nawrócenia grzeszników, modlitwy o pokój na świecie i pokuty za dusze w czyśćcu cierpiące. Prosiła również o wybudowanie kapliczki w miejscu, w którym dzieci Ją widywały. Rocznie do sanktuarium w Fatimie przybywa ponad 5 mln pielgrzymów z całego świata.

Niezapomniane przeżycia

Centralnym punktem pielgrzymki organizowanej przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” jest uczestnictwo w uroczystościach 100-lecia objawień fatimskich, które odbędą się w sobotę, 13 maja. Przewodniczył im ma papież Franciszek, który do Fatimy przybędzie dzień wcześniej. Weźmie udział w nocnym czuwaniu w kapliczce objawień, zaś nazajutrz poprowadzi Mszę św. przy głównym ołtarzu usytuowanym przed bazyliką.

Program kolejnego dnia - 14 maja - zdominuje zwiedzanie Nazare Sitio oraz lokalnego sanktuarium Igreja de Nossa Senhora da Nazare. Świątynia znana z usytuowanej w ołtarzu głównym figury Matki Bożej Karmiącej, która według miejscowej tradycji została wyrzeźbiona przez samego św. Józefa i przywieziona z Nazaretu w IV w. n.e. Na poniedziałek zaplanowano całodzienne zwiedzanie położonej nad Oceanem Atlantyckim przepięknej stolicy Portugalii - Lizbony.

Napisz i wyślij

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA” ufundowało dla naszych czytelników jednoosobową wycieczkę do Fatimy w dniach 12-16 maja. Zainteresowanych - zapraszamy do udziału w konkursie, w którym pielgrzymka będzie nagrodą. Chcemy zachęcić Państwa do podzielenia się refleksjami na temat: „Moje nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej”. Prace należy przesłać - wraz z wypełnionym kuponem (zamieszczonym w papierowym wydaniu EK) - na adres redakcji: „Echo Katolickie”, ul. Bp. I. Świrskiego 43A, 08-110 Siedlce. Uwaga - termin nadsyłania konkursowych prac upływa 20 marca. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji oraz na stronie www.echokatolickie.pl. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o s. Faustynie


21 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej wystawiono spektakl o św. s. Faustynie. Tematem sztuki było życie apostołki Miłosierdzia oraz propagowanie orędzia, jakie otrzymała od Jezusa. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Odpust w sanktuarium


23 kwietnia w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej obchodzono doroczny odpust. Uroczystości przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Dzień Rodziny
W niedzielę,7 maja, w bazylice w Parczewie odbędzie się doroczne spotkanie ph. Diecezjalny Dzień Rodziny. W programie uroczystości m.in.: Eucharystia, prelekcja, modlitwa różańcowa ze świadectwami. Zapraszamy!
więcej »
I Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo 2017
Zgłoszenia należy przesyłać do 28 kwietnia: pocztą elektroniczną na adres: cantatedeo.ksp@gmail.com lub pocztą na adres: Katolicki Zespół Edukacyjny, ul. Sokołowska 172, 08-119 Siedlce. 
więcej »
Zaproszenie do udziału w konkursie
Siostry nazaretanki wraz z parafią św. Brata Alberta, szkołą i Łukowskim Ośrodkiem Kultury organizują konkurs poświęcony św. Albertowi Chmielowskiemu. Do udziału zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych.
więcej »
Jarmark św. Stanisława
Promocja regionalnych produktów i tradycyjnych potraw, prezentacja ginących zawodów rzemieślniczych oraz występy zespołów ludowych znalazły się w programie X Jarmarku św. Stanisława, który odbędzie się w dniach 5-6 maja.
więcej »
Wspólne szycie flagi
2 maja, o 15.30, rozpoczną się Gminno-Parafialne Obchody Dnia Flagi RP. W programie spotkania m.in. wspólne szycie flagi narodowej i maryjnej.
więcej »
VI Gminny Rajd Rowerowy
2 maja w Czołomyjach odbędzie się VI Gminny Rajd Rowerowy ph. „Z flagą w tle”. Szczegółowe informacje na plakacie.
więcej »
Kleryckie mistrzostwa
14 maja galą otwarcia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej rozpoczną się Kleryckie Mistrzostwa Piłkarskie.
więcej »
I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Na bajkową nutę
Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach organizuje II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Szkół Gminy Siedlce Bajeczna muzyka, który odbędzie się 19 maja.
więcej »
 

POLECAMY


200 lamp na drodze do Boga
Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa - pisał św. Hieronim. Wśród wszystkich książek świata to właśnie Biblia ma bezdyskusyjnie największy nakład, została też przetłumaczona na największą liczbę języków. Dlaczego?
więcej »
Podręcznik dla każdej rodziny
Rodzice są dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami - także jeśli chodzi o modlitwę i cnoty chrześcijańskie. Z pomocą w wypełnieniu tego zadania przychodzi Mały rytuał rodzinny - swoiste vademecum życia chrześcijańskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy inny


LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
1J 1,5-2,2; Ps 103,1-4.8-9.13-14.17-18
Ewangelia:
Mt 11,25-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR