22 maja 2017 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Pogoda: Siedlce

Numer 20
18-24 maja 2017r.

menu

NEWS

Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.

Polecamy

 
 
Nowenna ku czci św. Józefa w Szpakach

Zbliża się czas marcowej modlitwy przed naszym wielkim Patronem. Kontynuując dzieło zainicjowane przed laty, zapraszamy do Szpaków na nowennę (w dniach: 11-19 marca) i uroczystość odpustową (20 marca) ku czci św. Józefa.

Jak podaje doktryna katolicka, św. Józef jest - po Maryi - największym świętym w niebie. Pokorny cieśla z Nazaretu przewyższa pod względem łaski i błogosławieństw patriarchów, proroków, św. Jana Chrzciciela, św. Piotra i św. Pawła, wszystkich apostołów, świętych męczenników i doktorów Kościoła.

Wielki czciciel św. Józefa - św. Alfons Maria Liguori radzi: „Idźmy do Józefa, jeśli pragniemy wsparcia i pocieszenia. Nigdy nie przestawajmy, każdego dnia i wiele razy dziennie, polecać się jego opiece, bowiem jego moc wstawiennictwa u Boga przyćmiewa możliwości wszystkich innych świętych i tylko go w tym przewyższa Najświętsza Dziewica”.

W ciągu nowennowych dni, podczas których będziemy przygotowywali się do uroczystości odpustowej, możemy uzyskać wiele łask i otrzymać ogromną pomoc od tego świętego patriarchy. Będziemy gorliwiej uciekać się do niego, rozmawiać z nim i uczyć się wciąż od nowa kochać go. Św. Józef jest godzien naszej miłości! Jest nauczycielem życia wewnętrznego, wzorem wszelkich cnót i wiele może przed Panem i Matką Bożą. Wykorzystajmy ową moc wstawienniczą, powierzając mu to, co nas niepokoi i prosząc o to, czego najbardziej potrzebujemy.

Zapraszamy na nowennę do Szpaków trwającą od 11 do 19 marca. Każdego dnia będziemy spotykać się o 19.30. Sumie odpustowej sprawowanej 20 marca, o 12.00, będzie przewodniczył pasterz naszej diecezji bp Kazimierz Gurda.

Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

Zachęcamy też czcicieli do przesyłania osobistych intencji, które będą omadlane przed św. Józefem. Z ufnością zawierzajmy jego wstawiennictwu wszystkie nasze sprawy.

ks. Jacek Nazaruk - proboszcz parafii Szpaki wraz z parafianami


KONTAKT

Stare Szpaki 26

08-205 Kornica

Tel. 83-358-76-52

www.szpaki.sacro.pl


PROGRAM NOWENNY KU CZCI ŚW. JÓZEFA

SZPAKI 11-20 MARCA 2017 R.

"Od św. Józefa uczymy się, jak być szczęśliwymi, kierując się w życiu cnotami chrześcijańskimi".

I DZIEŃ NOWENNY - 11 marca (sobota)

ks. prałat Stanisław Grabowiecki - dziekan dekanatu janowskiego

ks. Bogusław Sieńczewski - proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Klonownicy Dużej: Św. Józef - wzór wszelkich cnót

II DZIEŃ NOWENNY - 12 marca (niedziela)

ks. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie: Odnaleźć Boga i być człowiekiem wielkiej wiary

III DZIEŃ NOWENNY - 13 marca (poniedziałek)

ks. kanonik Jan Babik - kanclerz Kurii Diecezjalnej Siedleckiej: Mieć ufność, wykorzystać potęgę nadziei i nie lękać się marzeń

IV DZIEŃ NOWENNY - 14 marca (wtorek)

ks. Gabriel Mazurek: Obdarowani miłością Boga, aby miłować bliźniego

V DZIEŃ NOWENNY - 15 marca (środa)

ks. dr Jerzy Duda - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii: Postępować roztropnie, aby nikt nie cierpiał z naszego powodu

VI DZIEŃ NOWENNY - 16 marca (czwartek)

ks. prałat Bogdan Sewerynik - proboszcz parafii św. Stanisława BM w Rossoszu: Być sprawiedliwym wobec siebie i bliźnich

VII DZIEŃ NOWENNY - 17 marca (piątek)

ks. prałat dr Jerzy Cudny - proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach: W każdej sytuacji zachować umiar

VIII DZIEŃ NOWENNY - 18 marca (sobota)

ks. Andrzej Kubalski - duszpasterz ds. misyjnych: Być mężnym, bo Bóg nie pozwala bojaźliwym głosić swojej chwały

IX DZIEŃ NOWENNY - 19 marca (niedziela)

ks. kanonik dr Piotr Paćkowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej: Rzetelnie wykonywać swoje obowiązki

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. JÓZEFA - 20 marca (poniedziałek)

Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Kazimierza GurdyPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Turniej Ligi Ministranckiej


20 maja w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został turniej finałowy Ligi Ministranckiej 2016/2017. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 78 drużyn (42 w kategorii „junior” i 36 w kategorii „młodzik”). Podczas finału zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny reprezentujące parafie z całej diecezji siedleckiej. [fot. Tomasz Końko]

FOTOGALERIA

Mistrzowie Polski!


Od 14 do 16 maja w Siedlcach odbywały się finały XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Po zaciętych i fizycznie wyczerpujących rozgrywkach Mistrzami Polski zostali obrońcy tytułu - klerycy z siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego. Mistrzostwo zdobyli po raz piąty, tym samym bijąc rekord w historii kleryckich zawodów. [fot. al. Kacper Rysak]

PATRONAT "ECHO"


I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina
Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.
więcej »
Na ludowo
28 maja w Maniach odbędą się uroczystości pod hasłem: Dzień Dziecka i Dzień Matki na ludowo.
więcej »
Nocne atrakcje
Nocą z 2 na 3 czerwca w miejscowościach: Wysokie, Rogoźnica, Halasy i Tłuściec odbędzie się Noc Bibliotek!
więcej »
 

POLECAMY


To jeszcze nie koniec…
Wydarzenia w Fatimie stanowią prawdziwy przełom we współczesnej historii, zarówno Kościoła, jak i świata, a po 100 latach wciąż przypominają o dramatycznym i naglącym wezwaniu, z jakim Bóg zwraca się do ludzi.
więcej »
Podręcznik dla każdej rodziny
Rodzice są dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami - także jeśli chodzi o modlitwę i cnoty chrześcijańskie. Z pomocą w wypełnieniu tego zadania przychodzi Mały rytuał rodzinny - swoiste vademecum życia chrześcijańskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy inny


LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Dz 16,11-15; Ps 149,1-6.9
Ewangelia:
J 15,26-16,4a

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR