24 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Nowenna ku czci św. Józefa w Szpakach

Zbliża się czas marcowej modlitwy przed naszym wielkim Patronem. Kontynuując dzieło zainicjowane przed laty, zapraszamy do Szpaków na nowennę (w dniach: 11-19 marca) i uroczystość odpustową (20 marca) ku czci św. Józefa.

Jak podaje doktryna katolicka, św. Józef jest - po Maryi - największym świętym w niebie. Pokorny cieśla z Nazaretu przewyższa pod względem łaski i błogosławieństw patriarchów, proroków, św. Jana Chrzciciela, św. Piotra i św. Pawła, wszystkich apostołów, świętych męczenników i doktorów Kościoła.

Wielki czciciel św. Józefa - św. Alfons Maria Liguori radzi: „Idźmy do Józefa, jeśli pragniemy wsparcia i pocieszenia. Nigdy nie przestawajmy, każdego dnia i wiele razy dziennie, polecać się jego opiece, bowiem jego moc wstawiennictwa u Boga przyćmiewa możliwości wszystkich innych świętych i tylko go w tym przewyższa Najświętsza Dziewica”.

W ciągu nowennowych dni, podczas których będziemy przygotowywali się do uroczystości odpustowej, możemy uzyskać wiele łask i otrzymać ogromną pomoc od tego świętego patriarchy. Będziemy gorliwiej uciekać się do niego, rozmawiać z nim i uczyć się wciąż od nowa kochać go. Św. Józef jest godzien naszej miłości! Jest nauczycielem życia wewnętrznego, wzorem wszelkich cnót i wiele może przed Panem i Matką Bożą. Wykorzystajmy ową moc wstawienniczą, powierzając mu to, co nas niepokoi i prosząc o to, czego najbardziej potrzebujemy.

Zapraszamy na nowennę do Szpaków trwającą od 11 do 19 marca. Każdego dnia będziemy spotykać się o 19.30. Sumie odpustowej sprawowanej 20 marca, o 12.00, będzie przewodniczył pasterz naszej diecezji bp Kazimierz Gurda.

Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

Zachęcamy też czcicieli do przesyłania osobistych intencji, które będą omadlane przed św. Józefem. Z ufnością zawierzajmy jego wstawiennictwu wszystkie nasze sprawy.

ks. Jacek Nazaruk - proboszcz parafii Szpaki wraz z parafianami


KONTAKT

Stare Szpaki 26

08-205 Kornica

Tel. 83-358-76-52

www.szpaki.sacro.pl


PROGRAM NOWENNY KU CZCI ŚW. JÓZEFA

SZPAKI 11-20 MARCA 2017 R.

"Od św. Józefa uczymy się, jak być szczęśliwymi, kierując się w życiu cnotami chrześcijańskimi".

I DZIEŃ NOWENNY - 11 marca (sobota)

ks. prałat Stanisław Grabowiecki - dziekan dekanatu janowskiego

ks. Bogusław Sieńczewski - proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Klonownicy Dużej: Św. Józef - wzór wszelkich cnót

II DZIEŃ NOWENNY - 12 marca (niedziela)

ks. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie: Odnaleźć Boga i być człowiekiem wielkiej wiary

III DZIEŃ NOWENNY - 13 marca (poniedziałek)

ks. kanonik Jan Babik - kanclerz Kurii Diecezjalnej Siedleckiej: Mieć ufność, wykorzystać potęgę nadziei i nie lękać się marzeń

IV DZIEŃ NOWENNY - 14 marca (wtorek)

ks. Gabriel Mazurek: Obdarowani miłością Boga, aby miłować bliźniego

V DZIEŃ NOWENNY - 15 marca (środa)

ks. dr Jerzy Duda - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii: Postępować roztropnie, aby nikt nie cierpiał z naszego powodu

VI DZIEŃ NOWENNY - 16 marca (czwartek)

ks. prałat Bogdan Sewerynik - proboszcz parafii św. Stanisława BM w Rossoszu: Być sprawiedliwym wobec siebie i bliźnich

VII DZIEŃ NOWENNY - 17 marca (piątek)

ks. prałat dr Jerzy Cudny - proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach: W każdej sytuacji zachować umiar

VIII DZIEŃ NOWENNY - 18 marca (sobota)

ks. Andrzej Kubalski - duszpasterz ds. misyjnych: Być mężnym, bo Bóg nie pozwala bojaźliwym głosić swojej chwały

IX DZIEŃ NOWENNY - 19 marca (niedziela)

ks. kanonik dr Piotr Paćkowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej: Rzetelnie wykonywać swoje obowiązki

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. JÓZEFA - 20 marca (poniedziałek)

Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Kazimierza GurdyPowrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


IV Integracyjny Piknik Rodzinny
W niedzielę, 25 czerwca, o 11.30, na placu przy kościele św. Teresy w Siedlcach rozpocznie się IV Integracyjny Piknik Rodzinny ph. Jesteśmy tacy sami. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Mgiełka.
więcej »
Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 49,1-6; Ps 139,1-3.13-15
Ewangelia:
Łk 1,57-66.80

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR