24 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Podręcznik dla każdej rodziny

Rodzice są dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami - także jeśli chodzi o modlitwę i cnoty chrześcijańskie. Z pomocą w wypełnieniu tego zadania przychodzi Mały rytuał rodzinny - swoiste vademecum życia chrześcijańskiego.

Kalendarz liturgiczny wpisany jest w bieg życia każdego, kto identyfikuje się z Kościołem katolickim. „Przeżywając poszczególne okresy liturgiczne, otwieramy się na kolejne prawdy wiary, wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa, wspominamy błogosławionych i świętych. Przygotowujemy się do uroczystości i świąt, staramy się, by przeżywać je pięknie i głęboko. Stąd troska zarówno o należyte sprawowanie liturgii i katechezę liturgiczną oraz o zachowanie licznych zwyczajów i obrzędów, które jako element ludowej pobożności mają pomagać nam we wzroście duchowym. Dlatego tak cenne jest ich kultywowanie w każdej rodzinie, a także nadawanie im indywidualnych rysów w każdej rodzinie, regionie, kraju” - czytamy we Wstępie.

W kolejnych rozdziałach - uporządkowanych zgodnie z kalendarzem liturgicznym - znajdujemy charakterystykę uroczystości i świąt oraz kultywowanych zwyczajów, wraz z wyjaśnieniem ich religijnego umocowania i tradycji. Treści zawarte w publikacji podane są w sposób przejrzysty i jasny. Pozwalają uzupełnić wiedzę przed zbliżającym się świętem, zaplanować np. przebieg wieczerzy wigilijnej czy zainspirować w kwestii wykonania rekwizytów adwentowych czy ozdób wielkanocnych - sprzyjających głębszemu przeżywaniu naszej religijności. Z powodzeniem sięgać do „Małego rytuału” mogą także dzieci, np. przygotowując się do lekcji religii.

LA

Mały rytuał rodzinny. Rok rodziny katolickiej, Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników, Włocławek 2016 r.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


IV Integracyjny Piknik Rodzinny
W niedzielę, 25 czerwca, o 11.30, na placu przy kościele św. Teresy w Siedlcach rozpocznie się IV Integracyjny Piknik Rodzinny ph. Jesteśmy tacy sami. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Mgiełka.
więcej »
Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 49,1-6; Ps 139,1-3.13-15
Ewangelia:
Łk 1,57-66.80

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR