24 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
18-24 stycznia 2018r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Boży poradnik antydepresyjny

Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!

Książeczka „Boży poradnik antydepresyjny” jest pozycją dla tych wszystkich, którzy czują się zagubieni w codzienności. Zawiera krótkie rozważania pozwalające zwrócić uwagę na to, co w duchowym życiu najistotniejsze. Często bowiem głowa zajęta jest przyziemnymi sprawami, a sfera duchowa cierpi.

Poradnik Arkadiusza Łodziewskiego pomaga wyjść z duchowej depresji, gdy czujemy się przygnębieni i przygnieceni przez codzienne trudności. Wystarczy zajrzeć do tej niewielkiej książki. „Nie mam wszystkiego, co bym chciał, ale mam wszystko, czego potrzebuję. Jestem błogosławiony. Dziękuję Ci, Boże”; „Bóg widzi w tobie to, co najlepsze, nawet wtedy, gdy wszyscy inni widzą tylko to, co najgorsze”; „Kiedy stoisz na krawędzi trudności, zaufaj Bogu, ponieważ mogą się zdarzyć dwie rzeczy: albo On cię złapie, gdy upadniesz, albo będzie uczył latać”; „Dzisiaj może być twoja ostatnia szansa, abyś zaprosił Jezusa do swojego serca” - to tylko kilka pokrzepiających cytatów, które wlewają nadzieję w serca przepełnione lękiem.

Autor podkreśla też, jak ważne jest zaufanie Bogu. Kiedy wpadamy w labirynt złych myśli, a nasze życie wydaje się pasmem upadków, wtedy warto przypomnieć sobie, że pokój, którego tak bardzo potrzebujemy, daje nam tylko Jezus Chrystus. Pokój Boży przewyższa zupełnie nasze myśli i pozwala odzyskać równowagę w sercu i w duszy. „O nic się już zbytnio nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie” (Flp 4,6-7).

Książka została ogłoszona bestsellerem i zapoczątkowała całą serię, na którą składają się: „Boży poradnik zwycięstwa nad lękiem” i „Boży poradnik odzyskiwania radości”.

Zachęcam do lektury!

MK

Arkadiusz Łodziewski, Boży poradnik antydepresyjny, wydawnictwo Salwator, Kraków 2015.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędy pokoleń


W Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert „Kolędy pokoleń”. Była to już siódma edycja wydarzenia, w którym wystąpili: przedszkolaki i seniorzy, młodzież oraz dorośli. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Orszak w Dubicy


„Bóg jest dla wszystkich!” Pod takim hasłem odbył się - już po raz czwarty - Orszak Trzech Króli w Dubicy. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Kolędowanie nad Bugiem
27 stycznia - już po raz 17 - będzie można posłuchać we Włodawie kolęd i szczodrywek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel z Polski, Białorusi i Ukrainy.
więcej »
 

POLECAMY


O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
Rozważanie Ewangelii
„Ewangelia i życie” to książka, która wprowadza w biblijny świat ks. Jana Zieji. Jest zaproszeniem do codziennego, bardzo intymnego spotkania ze Słowem i do wsłuchania się w niezwykłe świadectwo myślenia i życia Ewangelią.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Sm 7, 4-17; Ps 89 (88), 4-5. 27-28. 29-30
Ewangelia:
Mk 4, 1-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR