23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Dzielimy się słowem

Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.

Do tej pory przez NCM przewinęły się tysiące młodych ludzi z diecezji siedleckiej. Dziś śmiało można mówić o fenomenie tych czuwań. Od początku miejscem spotkań jest Kodeń. Trudno chyba nawet o lepszą lokalizację takich zjazdów. Czuwania odbywają się w roku szkolnym. Młodzi przybywają do Matki Bożej co miesiąc. Zaczynają o 21.00 Apelem Jasnogórskim, potem słuchają konferencji wygłaszanych przez zaproszonych gości, uczestniczą też w Mszy św. Spotkanie kończą adoracją Najświętszego Sakramentu. W trakcie NCM mają możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanem. Ważnym elementem jest również wzajemna integracja. W sanktuarium spędzają około sześciu godzin.

Od dłuższego czasu organizacją NCM zajmuje się Fundacja Dziesięć Talentów. Na jej barkach spoczywa przygotowanie każdego czuwania. Członkowie fundacji troszczą się o zaproszenie ciekawych gości, o obsługę medialną (foto, fb) i logistyczną. Każdego miesiąca w czuwaniu bierze udział kilkaset młodych ludzi. Wśród uczestników są stali bywalcy, ale ciągle przybywa nowych osób. Organizatorzy chcą kontynuować spotkania i zapraszają na kolejne NCM. Najbliższe, pod hasłem „Skandal”, odbędzie się już 12 października. Gościem specjalnym ma być br. Szymon Janowski OFMCap, główny organizator Golgoty Młodych.

 

Motywujące przesłania

Fundacja rejestruje i umieszcza w sieci wszystkie konferencje i kazania, głoszone na NCM.

- Są naprawdę dobre, dlatego chcemy dzielić się nimi z innymi ludźmi, szczególnie z tymi, którzy nie mogą brać udziału w czuwaniach. Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł, by kilka z nich opublikować w formie książkowej - mówi ks. Piotr Witkowicz, pomysłodawca NCM. - Przyświecają nam dwa cele. Po pierwsze - robimy to dla ewangelizacji. Podczas NCM padło wiele mądrych słów; chcemy, by dotarły do jeszcze większego grona. W konferencjach, oprócz treści formacyjnych, pojawiały się także świadectwa. Myślę, że mogą być motywujące dla wielu osób. Po drugie - książka ma być cegiełką na rzecz fundacji. Organizacja czuwań niesie za sobą koszty. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę - dodaje.

Konferencje są już spisane, materiał jest gotowy do druku. Brakuje tylko funduszy na wydanie. Nakład ma wynosić ok. 5 tys. egzemplarzy. Koszt publikacji sięga 20 tys. zł. Fundacja prowadzi zbiórkę internetową przez serwis zrzutka.pl (zrzutka.pl/ksiazka-ncm100).

 

Wspólna praca

- Pokornie prosimy o każdy grosz. Dziękujemy za wpłaty i za modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia. Potrzebujemy pieniędzy na opłacenie kosztów druku i wynagrodzenia dla osób, które pracowały przy powstaniu tej książki. Dziękujemy też ludziom, którzy wolontarystycznie pomogli przy spisywaniu konferencji - podkreśla ks. P. Witkowicz.

Główną częścią książki będą teksty konferencji. W publikacji znajdziemy słowa wygłoszone przez aktora Adama Woronowicza, dominikanina o. Jacka Szymczaka, publicystę Tomasza Terlikowskiego, jezuitę o. Grzegorza Kramera, ks. Rafała Jarosiewicza, dziennikarza Marcina Jakimowicza, ks. Łukasza Kałaskę i ks. Tomasza Gapa.

W publikacji pojawią się informacje o tym, które parafie biorą udział w NCM, nie zabraknie również prezentacji inicjatyw i spotkań dedykowanych młodym ludziom z naszej diecezji, jak Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, Hosanna Festiwal, rekolekcje w Siedlanowie i propozycje Fundacji Kurs na Miłość.

Książkę będzie można nabyć na czuwaniach w Kodniu. Członkowie fundacji chcą ją rozprowadzać także w poszczególnych parafiach.

- Dziękuję wszystkim pomagającym przy organizacji czuwań. Słowa uznania kierujemy w szczególności do ojców oblatów i o. Damiana Dybały, proboszcza kodeńskiej parafii, którzy od dekady nieprzerwanie przyjmują nas w sanktuarium i znoszą cierpliwie. Dziękujemy za wielką otwartość! Dziękuję też prezesowi fundacji Szymonowi Chalimoniukowi oraz Grzegorzowi Aleksandrowiczowi, którzy czuwają nad przygotowaniem książki - zaznacza ks. Piotr.

My również dołączamy się do apelu fundacji i z radością obejmujemy patronatem to przedsięwzięcie.

AWAWPowrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR