22 maja 2017 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Pogoda: Siedlce

Numer 20
18-24 maja 2017r.

menu

NEWS

Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.

Patronat "ECHO"

 
 
I Ty możesz zostać gwiazdą!

Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.

Celem imprezy - na co zwraca uwagę Renata Kulik, dyrektor Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” - jest także zachęta do dalszej nauki języków obcych i rozwoju osobistych pasji.

Eliminacje…

Konkurs składa się z eliminacji i prezentacji zwycięzców. Pierwszy szczebel wokalno-lingwistycznych zmagań z udziałem młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów z miasta i gminy Siedlce odbędzie się 30 maja, o 10.00, w sali widowiskowej „Podlasie”.

W rywalizacji biorą udział soliści z podziałem na kategorie: „kl. I-III”, „kl. IV-VI”, „gimnazja” i „Eurolingua open”, tj. słuchacze szkoły, rodzice itp. Każdy uczestnik prezentuje jeden utwór optymistyczny w języku obcym, zaś piosenki wykonywane przez uczestników mogą być ich własną twórczością. Biorący udział w przeglądzie zobowiązani są do dostarczenia organizatorom podkładu muzycznego (zapis utworu na płycie CD w formacie mp3 lub nagranie własne oraz kopia tekstu utworu). Maksymalny czas trwania występu wynosi pięć minut. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę m.in.: dobór repertuaru do możliwości wokalnych i językowych wykonawców, fonetyczną i leksykalną poprawność śpiewanego tekstu, ruch oraz obycie sceniczne, jak również interpretację piosenek.

Zgłoszenie uczestnictwa w rywalizacji przyjmowane są w placówce szkoły Eurolingua przy ul. Skrzyneckiego 1 (nr tel.: 25-633-93-56). Można je składać także za pośrednictwem poczty internetowej, wysyłając e-mail na adres: szkola@eurolinguasiedlce.pl. Uwaga: termin przyjmowania zgłoszeń upływa 16 maja, o 18.00!

… i finał!

Prezentację zwycięzców zaplanowano na 9 czerwca, o 17.00. Miejscem spotkania będzie Cicha Stanica w Siedlcach, a wydarzeniem towarzyszącym finałowej gali, połączonej z wręczeniem nagród, stanie się Rodzinny Piknik „Mama, Tata i Ja” („Mammy, Daddy & Me”).

Więcej przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie www.eurolingua.pl. Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu!

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Turniej Ligi Ministranckiej


20 maja w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został turniej finałowy Ligi Ministranckiej 2016/2017. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 78 drużyn (42 w kategorii „junior” i 36 w kategorii „młodzik”). Podczas finału zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny reprezentujące parafie z całej diecezji siedleckiej. [fot. Tomasz Końko]

FOTOGALERIA

Mistrzowie Polski!


Od 14 do 16 maja w Siedlcach odbywały się finały XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Po zaciętych i fizycznie wyczerpujących rozgrywkach Mistrzami Polski zostali obrońcy tytułu - klerycy z siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego. Mistrzostwo zdobyli po raz piąty, tym samym bijąc rekord w historii kleryckich zawodów. [fot. al. Kacper Rysak]

PATRONAT "ECHO"


I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina
Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.
więcej »
Na ludowo
28 maja w Maniach odbędą się uroczystości pod hasłem: Dzień Dziecka i Dzień Matki na ludowo.
więcej »
Nocne atrakcje
Nocą z 2 na 3 czerwca w miejscowościach: Wysokie, Rogoźnica, Halasy i Tłuściec odbędzie się Noc Bibliotek!
więcej »
 

POLECAMY


To jeszcze nie koniec…
Wydarzenia w Fatimie stanowią prawdziwy przełom we współczesnej historii, zarówno Kościoła, jak i świata, a po 100 latach wciąż przypominają o dramatycznym i naglącym wezwaniu, z jakim Bóg zwraca się do ludzi.
więcej »
Podręcznik dla każdej rodziny
Rodzice są dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami - także jeśli chodzi o modlitwę i cnoty chrześcijańskie. Z pomocą w wypełnieniu tego zadania przychodzi Mały rytuał rodzinny - swoiste vademecum życia chrześcijańskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy inny


LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Dz 16,11-15; Ps 149,1-6.9
Ewangelia:
J 15,26-16,4a

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR