21 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 7
15-21 lutego 2018r.

menu

NEWS

24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się III Diecezjalny Kongres Różańcowy.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Patronat "ECHO"

 
 
Ważny temat: agresja!

Jak skutecznie przeciwdziałać agresji? - to hasło XXVI Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców zaplanowanego na 16 września. Już dziś zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Wrześniowe forum na stałe wpisało się w kalendarium prac siedleckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Zapowiadamy je - zgodnie z intencją organizatora - z dużym wyprzedzeniem, aby do swego kalendarza wpisali je adresaci zaproszenia, uwzględniając zmianę dotychczasowego miejsca konferencji.

16 edycja forum będzie miała miejsce 16 września, w sobotę. Rozpocznie ją o 9.00 Msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele pw. św. Józefa (ul. Sokołowska 124). Po Mszy nastąpi przejazd autokarami do siedziby Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Sokołowskiej 184. Oficjalne otwarcie forum nastąpi o 10.10. Pierwszym prelegentem będzie asp. szt. Sławomir Stefaniak z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, który wypowie się na temat profilaktyki cyberprzemocy. Kolejny wykład - „Uwarunkowania współczesnej agresji - wpływy społeczne i medialne oraz kluczowe czynniki deregulacji. Świat technologii cyfrowych a pobudzanie emocji dzieci i młodzieży. Delegacje dla profilaktyki środowiskowej i szkolnej” - wygłoszony przez dr. hab. Mariusz Jędrzejkę z Centrum Profilaktyki Społecznej rozpocznie certyfikowaną konferencję metodyczną „Człowiek w wielowymiarowym świecie agresji - wyzwania dla psychoprofilaktyki. Wraz z Leszkiem Roszczenką i Agnieszką Taper (Fundacja Bonum Humanum) podejmie też ok. 13.00 temat „Edukacyjne wartości i antyhumanistyczne treści współczesnych gier sieciowych i komputerowych. Delegacje dla profilaktyki szkolnej”. Między wystąpieniami zaplanowano dyskusję, przerwy na kawę, zaś zainteresowani fachową literaturą będą mogli zaopatrzyć się w książki. Po podsuwaniu FNiW nastąpi wręczenie certyfikatów uczestnikom. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci ich otrzymania. LAPowrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o unitach


Już po raz 16 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się premiera spektaklu nawiązującego do prześladowań i męczeństwa unitów, zatytułowanego „Są obok nas”. Jego scenariusz przygotowała Ewa Strok, która też wyreżyserowała spektakl. [fot. P. Stefaniuk]

FOTOGALERIA

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem


Na deskach sceny Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów w tym dwa z Białorusi i cztery z Ukrainy. Przyjechali śpiewacy m.in. z Wyryk, Woli Uhruskiej, Zabłocia, Kamienia czy Dorohuska. Organizatorami wydarzenia kulturalnego było starostwo powiatowe, WDK, a także Fundacja Wrota Europy. [fot. JS]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Pamięci niezłomnych
Prelekcją poświęconą niezłomnym zainaugurowane zostaną gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie uroczystości przewidzianej na 4 marca w Kobylanach jest także koncert i projekcja filmu.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Trudne miejsca w Ewangelii
Książka Gianfranco Ravasiego „Trudne miejsca w Ewangelii. Skandalizujące słowa Jezusa” jest znakomitą podpowiedzią dla ludzi pragnących czytać słowo Boże, rozumieć je i żyć nim na co dzień!
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Jon 3, 1-10; Ps 51 (50), 3-4. 12-13. 18-19
Ewangelia:
Łk 11, 29-32

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR