23 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Pogoda: Siedlce

Numer 47
23-29 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Patronat "ECHO"

 
 
Ważny temat: agresja!

Jak skutecznie przeciwdziałać agresji? - to hasło XXVI Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców zaplanowanego na 16 września. Już dziś zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Wrześniowe forum na stałe wpisało się w kalendarium prac siedleckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Zapowiadamy je - zgodnie z intencją organizatora - z dużym wyprzedzeniem, aby do swego kalendarza wpisali je adresaci zaproszenia, uwzględniając zmianę dotychczasowego miejsca konferencji.

16 edycja forum będzie miała miejsce 16 września, w sobotę. Rozpocznie ją o 9.00 Msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele pw. św. Józefa (ul. Sokołowska 124). Po Mszy nastąpi przejazd autokarami do siedziby Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Sokołowskiej 184. Oficjalne otwarcie forum nastąpi o 10.10. Pierwszym prelegentem będzie asp. szt. Sławomir Stefaniak z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, który wypowie się na temat profilaktyki cyberprzemocy. Kolejny wykład - „Uwarunkowania współczesnej agresji - wpływy społeczne i medialne oraz kluczowe czynniki deregulacji. Świat technologii cyfrowych a pobudzanie emocji dzieci i młodzieży. Delegacje dla profilaktyki środowiskowej i szkolnej” - wygłoszony przez dr. hab. Mariusz Jędrzejkę z Centrum Profilaktyki Społecznej rozpocznie certyfikowaną konferencję metodyczną „Człowiek w wielowymiarowym świecie agresji - wyzwania dla psychoprofilaktyki. Wraz z Leszkiem Roszczenką i Agnieszką Taper (Fundacja Bonum Humanum) podejmie też ok. 13.00 temat „Edukacyjne wartości i antyhumanistyczne treści współczesnych gier sieciowych i komputerowych. Delegacje dla profilaktyki szkolnej”. Między wystąpieniami zaplanowano dyskusję, przerwy na kawę, zaś zainteresowani fachową literaturą będą mogli zaopatrzyć się w książki. Po podsuwaniu FNiW nastąpi wręczenie certyfikatów uczestnikom. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci ich otrzymania. LAPowrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż fotografii


Do 5 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach można oglądać wystawę fotografii „Siedlce - moje miasto” Jarosława Grudzińskiego. - Autor wystawy jest mistrzem w operowaniu światłem, a Siedlce na jego zdjęciach wyglądają przepięknie - podkreślił podczas wernisażu wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki. [fot. KK]

FOTOGALERIA

Pogrzeb ostatniego wyklętego


W Trzebieszowie pochowano ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego - chor. Antoniego Dołęgę, ps. Znicz. Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo - napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda. Żołnierz AK i WiN ukrywał się aż do śmierci w 1982 r. Jego szczątki odnaleziono w czerwcu tego roku w miejscowości Popławy-Rogale w gminie Trzebieszów. Bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy św. pogrzebowej A. Dołęgi 19 listopada, powiedział, że po 35 latach od jego śmierci nadzieje o wolności ojczyzny się spełniły. [fot. MG]

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
Lekarstwo nieśmiertelności
Ojcowie Kościoła uważali Eucharystię za źródło wszystkiego: Kościoła, zbawienia naszego ciała, powołania stworzenia i materii.
więcej »
 

SONDA

 

Żołnierze wyklęci są dla mnie...

symbolem bezgranicznej miłości do ojczyzny

wyrazem świadomości, że komunizm zniewala

przykładem idealizmu, który prowadził do śmierci

dowodem na to, że prawda historyczna zawsze ujrzy światło dzienneLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
1 Mch 2,15-29; Ps 50 1-2.5-6.14-15
Ewangelia:
Łk 19,41-44

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR