19 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Patronat "ECHO"

 
 
Historia skarbnicą mądrości - konkurs

W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.

Patronat honorowy nad konkursami objął bp Kazimierz Gurda. Współorganizatorami konkursowych zmagań są: Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej, Stowarzyszenie Pamięci Unitów Podlaskich „Martyrium” oraz Muzeum Diecezjalne w Siedlcach.

Jak wyjaśniają w komunikacie stojący na czele wydziału nauczania ks. kan. dr Krzysztof Baryga, ks. kan. dr Paweł Kindracki, główne cele konkursu to wychowanie do wartości patriotycznych przez poznanie historii swojej diecezji, jak również ukazanie roli katolików w kształtowaniu życia na Podlasiu i umacnianie przynależności do Kościoła diecezjalnego

 

Wiedza i własny punkt widzenia

Konkurs wiedzy o historii diecezji siedleckiej w 200 rocznicę jej powstania przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej diecezji. Przewidziane są dwa etapy zmagań: szkolny oraz diecezjalny. Przygotowujący się do każdego z nich zobligowani są do zapoznania się z literaturą wyszczególnioną w regulaminie. Pomocą w przygotowaniu są bloki tematyczne dotyczące historii diecezji - określone w regulaminie.

Gimnazjaliści mogą natomiast spróbować sił w konkursie literackim, przygotowując pracę na jeden z dwóch zaproponowanych tematów: „U stóp Matki Bożej - moje spotkanie z Maryją w sanktuarium ziemi podlaskiej” oraz „Naśladujmy ich odwagę - Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wzorem niezachwianej wiary” - również po zapoznaniu się z literaturą. Konkursowicze, redagując swoją pracę - esej powinni przedstawiać w niej własny punkt widzenia danego problemu.

 

Warto wziąć udział

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Dla każdego uczestnika etapu diecezjalnego, czyli finalisty konkursu, przewidziano dyplom oraz nagrodę książkową. Laureaci konkursu, tj. zdobywcy trzech pierwszych lokat, otrzymają: w kategorii „historia” - za pierwsze miejsce laptop o wartości do 2 tys. zł, za drugie miejsce rower o wartości do 1,5 tys. zł, za trzecie miejsce tablet o wartości do 1 tys. zł; w kategorii „praca literacka” na uczestników czekają - za pierwsze miejsce czytnik ebook o wartości do 1 tys. zł, za drugie miejsce czytnik ebook o wartości do 800 zł, trzecie miejsce czytnik ebook o wartości do 600 zł.

Nagrody przewidziano również dla nauczycieli - opiekunów zdobywców pierwszych miejsc w obydwu kategoriach.

 

Czas - start!

Zgłoszenia uczestnictwa na odpowiednim formularzu należy dokonać do 30 września. Szczegółowe informacje oraz dokumenty konkursowe (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) dostępne są na stronie: www.katecheza.diecezja.siedlce.pl (Jubileusz 200 - w kolumnie po prawej stronie).Powrót

 

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102 (101), 13-14b. 15-16. 17-19. 20-21 ;
Mt 11,28-30

Ewangelia:
Mt 11,28-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR