24 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
18-24 stycznia 2018r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Patronat "ECHO"

 
 
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.

Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury. Festiwal będzie się odbywał równocześnie w kilku miejscach naszego kraju. Na tej mapie znajdują się również Siedlce. NoveKino, zdobywając w ubiegłym roku najlepszy wynik frekwencyjny w Polsce, uczestniczy w wydarzeniu po raz drugi. Przez wszystkie weekendy listopada będzie można zobaczyć kilkanaście tytułów. Seanse zaplanowano na soboty i niedziele - start o 16.00 - a poprzedzą je spotkania z zaproszonym gościem.

Wiele osób, słysząc zbitkę słowną „film chrześcijański”, nie ukrywa grymasu na twarzy. „Nie, dziękuję. To film, który ma z góry założoną tezę. Tworzy się go tylko po to, żeby ją potwierdzić” - myślą. I choć pozornie można się z tym zgodzić, można także zapytać, czy takie odrzucenie „filmu z tezą” nie jest zmarnowaniem pewnej szansy? Światopogląd, religia to zbyt ważne kwestie, by machnąć ręką i powiedzieć: „Szkoda czasu”. Artyści przywiązani do wartości chrześcijańskich nie spadli nagle z nieba. Podobnie jest z twórcami filmowymi. Żyjąc tu i teraz, obarczeni bagażem wiedzy i doświadczeń, są przekonani, że mają nam coś ważnego do powiedzenia. Może więc warto pochylić się nad ich twórczością? Może ich filmy zbliżą i nas do prawdy?

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony.

W drugiej edycji ARKI widzowie w ośmiu miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Nowy Sącz, Siedlce, Rzeszów) obejrzą osiem wybranych, nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, które najpełniej wpisują się w ideę festiwalu. Większość projekcji zostanie poprzedzona spotkaniami z zaproszonymi gośćmi. Festiwal poprowadzą Agnieszka Pasztor i ks. Mateusz Czubak. Szczegółowy program oraz informacje o filmach można znaleźć na stronie: www.festiwalarka.pl. Już teraz można kupować bilety i dokonywać rezerwacji.


4 listopada - „Loyola”, reż. Paolo Dy.

5 listopada - „Sprawa Chrystusa”, reż. Jon Gunn.

11 listopada - „Ostatni bastion”, reż. Jordan Allott.

12 listopada - „Gurgacz”, reż. Dariusz Walusiak.

18 listopada - „Cisza”, reż. Sobo Swobodnik.

19 listopada - „Życie brata Rogera”, reż. Wspólnota z Taize.

25 listopada - „Ziemia bezdomnych”, reż. Marcin Janos Krawczyk.

26 listopada - „Oblicze miłosierdzia”, reż. David Naglieri.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędy pokoleń


W Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert „Kolędy pokoleń”. Była to już siódma edycja wydarzenia, w którym wystąpili: przedszkolaki i seniorzy, młodzież oraz dorośli. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Orszak w Dubicy


„Bóg jest dla wszystkich!” Pod takim hasłem odbył się - już po raz czwarty - Orszak Trzech Króli w Dubicy. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Kolędowanie nad Bugiem
27 stycznia - już po raz 17 - będzie można posłuchać we Włodawie kolęd i szczodrywek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel z Polski, Białorusi i Ukrainy.
więcej »
 

POLECAMY


O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
Rozważanie Ewangelii
„Ewangelia i życie” to książka, która wprowadza w biblijny świat ks. Jana Zieji. Jest zaproszeniem do codziennego, bardzo intymnego spotkania ze Słowem i do wsłuchania się w niezwykłe świadectwo myślenia i życia Ewangelią.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Sm 7, 4-17; Ps 89 (88), 4-5. 27-28. 29-30
Ewangelia:
Mk 4, 1-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR