14 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 45
08-14 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w najbliższym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Hosanna Festival

Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?

Wszystko, co żyje, niech chwali Pana! Zapraszamy do Siedlec na XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia.

 

Kto i po co?

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Zgłoszenia do części konkursowej

Jeśli kiedyś marzyłeś, żeby spróbować swoich sił na wielkiej scenie, to wiedz, że ta chwila już nadciąga! Trwa przyjmowanie zgłoszeń do części konkursowej festiwalu! Możesz uwielbić Chrystusa razem z nami, a kto wie... może zostaniesz też zdobywcą nagrody grand prix o wartości 3,5 tys. zł, która umożliwi Ci dalszy rozwój pasji i talentu?!

 

Jak to zrobić?

Zapraszamy na stronę www.hosannafestival.pl, gdzie zapoznasz się z regulaminem i pobierzesz kartę zgłoszeniową, którą wraz z utworami demo i zdjęciem prześlesz na adres Biura Organizacyjnego (KSM Diecezji Siedleckiej, ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce) lub w wersji elektronicznej na e-mail: ksmsiedlce@wp.pl do 8 lipca.

Program festiwalu został tak przygotowany, aby każdy - niezależnie od wieku - mógł znaleźć coś dla siebie.

 

W programie

Festiwal rozpoczniemy w sobotę zmaganiami konkursowymi w Sali Teatralnej CKiS, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert Mate.O/TU - zespołu Mateusza Otremby, który w czerwcu 2017 r. wydał płytę pt. „Król wszechświatów” i znany jest z takich utworów, jak: „Przyjaciela mam”, „Jesteś dobry” czy „Panie nasz”.

Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom.

 

Wieczór z Deus Meus

Wieczór uświetni koncert Deus Meus. Swoją działalność zespół zainaugurował w 1994 r. w Ludźmierzu. Grupa studentów ze Szczecina pod przywództwem dominikanina o. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów grających muzykę chrześcijańską. W dorobku fonograficznym Deus Meus ma osiem płyt. W 2012 r. ukazała się kolejna - pt. „Wniebowianki”.

Podczas gdy na deskach amfiteatru królować ma muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu organizowane będą konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i festiwalowa tradycja - konkurs fantowy, w którym wygrywa każdy los. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na wszystkich, którzy wybiorą się do Siedlec!

 

PAULINA SAWICKA - zastępca prezesa zarządu diecezjalnego KSM


Kontakt

Jeżeli chcesz wesprzeć festiwal lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: www.hosannafestival.pl lub do kontaktu mailowego: ksmsiedlce@wp.pl bądź telefonicznego: 731-690-771 - Jakub Mikiciuk, prezes zarządu KSM Diecezji Siedleckiej.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

11 listopada to dla mnie...

okazja do uczczenia wolnej i niepodległej Polski

dzień pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie dla dobra kraju

okazja, by poczuć dumę z powodu bycia Polaka

święto wszystkich patriotów, którzy kochają swoją ojczyznę

przypomnienie o triadzie: Bóg - Honor - OjczyznaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR