22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Patronat "ECHO"

 
 
Hosanna Festival

Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?

Wszystko, co żyje, niech chwali Pana! Zapraszamy do Siedlec na XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia.

 

Kto i po co?

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Zgłoszenia do części konkursowej

Jeśli kiedyś marzyłeś, żeby spróbować swoich sił na wielkiej scenie, to wiedz, że ta chwila już nadciąga! Trwa przyjmowanie zgłoszeń do części konkursowej festiwalu! Możesz uwielbić Chrystusa razem z nami, a kto wie... może zostaniesz też zdobywcą nagrody grand prix o wartości 3,5 tys. zł, która umożliwi Ci dalszy rozwój pasji i talentu?!

 

Jak to zrobić?

Zapraszamy na stronę www.hosannafestival.pl, gdzie zapoznasz się z regulaminem i pobierzesz kartę zgłoszeniową, którą wraz z utworami demo i zdjęciem prześlesz na adres Biura Organizacyjnego (KSM Diecezji Siedleckiej, ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce) lub w wersji elektronicznej na e-mail: ksmsiedlce@wp.pl do 8 lipca.

Program festiwalu został tak przygotowany, aby każdy - niezależnie od wieku - mógł znaleźć coś dla siebie.

 

W programie

Festiwal rozpoczniemy w sobotę zmaganiami konkursowymi w Sali Teatralnej CKiS, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert Mate.O/TU - zespołu Mateusza Otremby, który w czerwcu 2017 r. wydał płytę pt. „Król wszechświatów” i znany jest z takich utworów, jak: „Przyjaciela mam”, „Jesteś dobry” czy „Panie nasz”.

Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom.

 

Wieczór z Deus Meus

Wieczór uświetni koncert Deus Meus. Swoją działalność zespół zainaugurował w 1994 r. w Ludźmierzu. Grupa studentów ze Szczecina pod przywództwem dominikanina o. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów grających muzykę chrześcijańską. W dorobku fonograficznym Deus Meus ma osiem płyt. W 2012 r. ukazała się kolejna - pt. „Wniebowianki”.

Podczas gdy na deskach amfiteatru królować ma muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu organizowane będą konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i festiwalowa tradycja - konkurs fantowy, w którym wygrywa każdy los. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na wszystkich, którzy wybiorą się do Siedlec!

 

PAULINA SAWICKA - zastępca prezesa zarządu diecezjalnego KSM


Kontakt

Jeżeli chcesz wesprzeć festiwal lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: www.hosannafestival.pl lub do kontaktu mailowego: ksmsiedlce@wp.pl bądź telefonicznego: 731-690-771 - Jakub Mikiciuk, prezes zarządu KSM Diecezji Siedleckiej.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR