Aktualności

O psie Pana Jezusa

W niedzielę 23 listopada, o 18.00, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie można będzie zobaczyć spektakl „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” w wykonaniu Teatru Latarnia.

Przedstawienie było grane na kilkudziesięciu przeglądach i festiwalach w Polsce i Europie dla publiczności dorosłej i dla dzieci. Przez ponad dwa lata pozostawało w stałym repertuarze legendarnego Teatru Wierszalin z Supraśla.

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta, nawiązuje także do apokryfu o wiernym psie Pana Jezusa, który towarzyszył mu w ziemskiej wędrówce. Jest subtelną, wzruszającą i zabawną historią o roli przyjaźni i piękną przypowieścią o ludzkim istnieniu.

Teatr Latarnia to niezależna grupa skupiająca twórców ze środowiska absolwentów białostockiej Akademii Teatralnej. Grupa zawiązała się w roku 2009 z inicjatywy Mateusza Tymury i Moniki Kwiatkowskiej, z którymi będzie można spotkać się w najbliższą niedzielę na scenie w Zbuczynie.

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Ilość miejsc jest ograniczona!