Diecezja
FOT. JS
FOT. JS

Czas łaski i mocy

Św. Michał Archanioł całą swoją istotą objawia wielkość Boga i uczy wielbić Go zawsze - mówił ks. kan. Marek Kot w czasie nawiedzenia parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Peregrynacja figury archanioła trwała od 25 do 28 sierpnia. Wizerunek - ustawiony w te dni blisko głównego ołtarza - pochodzi z groty objawień we włoskim Gargano - uświęconego miejsca, gdzie anioł ukazał się czterokrotnie. Historię objawień przybliżył wiernym ks. Robert Ryndak ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. To właśnie z inicjatywy księży michalitów w 2013 r. rozpoczęła się peregrynacja figury Posłańca nieba w Polsce.

Figura wniesiona w uroczystej procesji do świątyni w piątek, na początku Mszy św. została ukoronowana przez ks. M. Kota, który przypomniał, że anioł staje w obronie człowieka i pomaga wielbić Boga.

W kazaniu ks. R. Ryndak przybliżył historię objawień we włoskim Gargano. Michalita wskazał na pokorę i posłuszeństwo anioła, których może nauczyć się od niego człowiek. Następnego dnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, chorzy otrzymali sakrament namaszczenia. W czasie Eucharystii kapłan przywołał świadectwa osób, które przybliżyły się do Michała Archanioła. ...

Joanna Szubstarska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł