23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

24 maja 2017 r.

Incydent

Brytyjska policja podała, że eksplozje, które miały miejsce tuż po koncercie w hali Manchester Arena, to atak terrorystyczny. Zginęły 22 osoby - głównie młode, także dzieci. Prawie 60 zostało rannych. Jako sprawcę zidentyfikowano 22-letniego Brytyjczyka. W uzupełnieniu pada informacja, że rodzice tegoż pochodzili z Libii.

Na kilkunastosekundowym filmiku w internecie jakiś mężczyzna informuje, że za tragedią stoi Państwo Islamskie. Mężczyzna ma zupełnie zasłoniętą twarz, swoją wypowiedź kończy słowami „Allah Akbar” i pokazaniem kartki z napisem „Manchester” i datą zamachu.

Politycznie poprawni na określenie tej tragedii używają słowa „incydent”. To dobrze brzmi, a wypowiadających się w ten sposób sytuuje w gronie wrażliwych na los uchodźców empatycznych humanistów. No i można oskarżyć prawicę o robienie polityki na tragedii. Manipulować. Żonglować argumentem, że terrorysta-samobójca był przecież Brytyjczykiem, powoływać się na smutny los wojennych uciekinierów, a przeciwnikom przymusowych relokacji zadawać ciągle to samo pytanie - czy należy odmawiać azylu matkom z dziećmi.

„Incydent” wywołał nową falę dyskusji. Ciekawe wydaje się stanowisko tych, którzy za wszelką cenę chcą oddzielić terrorystyczne ataki od islamu. Tylko jak to zrobić, skoro stoi za nimi właśnie Państwo Islamskie? I nie przywoływane kobiety z dziećmi, tylko pełni sił witalnych mężczyźni, w geście plemiennej solidarności gubiący podczas podróży wszelkie dokumenty.

Może po kolejnych smutnych doświadczeniach postępowa Europa przestanie udawać, że nie widzi problemu. Coraz liczniej pojawiają się głosy, że znajdujemy się w sytuacji wojny. Innej niż te poprzednie, ale wojny. I cały czas musimy być przygotowani na ataki. Tymczasem świadkowie manchesterskiej tragedii opowiadają, że na koncercie nie było w zasadzie żadnej kontroli bezpieczeństwa. Humanizm okazał się naiwnością, a bezrefleksyjna wiara zaowocowała tragedią.

W kontekście postawy polskiego rządu w sprawie uchodźców zwolennicy ich przyjmowania powołują się m.in. na argument, że Polacy nie tylko byli w przeszłości, ale nadal są emigrantami. Chciałoby się na to odpowiedzieć sugestią skonfrontowania liczby zamachów, za którymi stoją Polacy, z liczbą tych, za które odpowiedzialność spada na islamistów.

Jedno jest pewne: sprawa nas przerasta. I nie chodzi tylko o deklarację pani Kidawy-Błońskiej, która zapewnia, że jeśli dojdzie do władzy, to przypisanych nam uchodźców w Polsce rozlokuje. Chodzi o to, jak sprawdzić, kto naprawdę ucieka przed wojną, a kto te wędrówki ludów wykorzystuje w paskudnym celu.

Jest jeszcze inna sprawa. To kwestia wolności, którą polityczna poprawność koniecznie chce zapewnić uchodźcom, zapominając o rdzennych obywatelach. Fakt, że sprawcami zamachów są dzieci rzekomo zasymilowanych z Europą imigrantów, wskazuje, że z tą asymilacją nie tylko nie jest tak dobrze, ale jest całkiem źle.

A określanie kolejnych tragedii mianem incydentów to chowanie głowy w piasek. Tym trudniejsze, im bardziej Europa jest wybetonowana.

Anna Wolańska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR