15 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Bieg i nordic walking

24 czerwca 2017 r.

VI Tatarska Piątka

9 lipca startuje kolejna edycja Tatarskiej Piątki. Dzień wcześniej uczestnicy biegu będą mieli okazję do zwiedzenia Muzeum Wsi Podlaskiej, jak też wzięcia udziału w warsztatach łucznictwa.

Tegoroczny program IX Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną zainauguruje w sobotę, 8 lipca, dzień otwarty Muzeum Wsi Podlaskiej. W bloku wieczornych atrakcji są bezpłatne warsztaty łucznictwa tradycyjnego oraz w wersji 3D. Początek zajęć odbywających się przy miejscowej świetlicy zaplanowano na 16.00.

Uczestnicy dwudniowej imprezy będą mieli także okazję do zwiedzenia cmentarza tatarskiego, wzięcia udziału w turnieju rodzinnym czy posmakowania tatarskiej kuchni.

 

Bieg „skrzata” i „młodzika”

Niedziela to już dzień zawodów biegowych. Jak wyjaśnia Łukasz Węda, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, „start” biegu wyznaczono przy szkole, czyli w miejscu, gdzie do 1915 r. stał meczet. Trasa Tatarskiej Piątki wiedzie wśród pól i zbóż. - Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, a jednocześnie promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy - zaznacza.

Głównemu biegowi towarzyszyć ma rywalizacja dzieci i młodzieży na dystansach: „bieg skrzata” - 100 m (rocznik 2011 i mł.), bieg „małe nadzieje” - 300 m (2008-2010), „bieg szkolniaka” - 500 m (2005-2007) oraz „młodzików” - 1000 m (2002-2004).

W biegu głównym (5280 m) prawo startu mają osoby, które do dnia zawodów ukończą 14 lat; niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości.

 

Medale i imienne numery

- W ubiegłym roku w biegach wzięło udział blisko 250 zawodników i zawodniczek z naszego regionu, jak i sąsiednich województw, a nawet zagranicy - tłumaczy Ł. Węda. Przy okazji zdradza, iż w ramach tegorocznej edycji sklasyfikowani zostaną najszybsi mieszkańcy gminy Łomazy i powiatu bialskiego.

Na zawodników Tatarskiej Piątki czekają niespodzianki, w tym ręcznie wykonany medal, koszulki oraz imienne numery startowe.

Organizatorami biegowej niedzieli są: bialskie starostwo, urząd gminy w Łomazach oraz SRMS. Patronat sportowy nad imprezą sprawuje Klub Biegacza „Biała Biega”. Zapraszamy do udziału!


Zgłoszenia do udziału w biegu i nordic walking przyjmowane są elektronicznie - za pośrednictwem strony internetowej: www.time2go.pl - w dziale „zapisy”. Regulamin dostępny jest na www.studzianka.pl.

Zapisy dzieci i młodzieży prowadzone są za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej - do 5 lipca! Po upływie terminu zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w biurze zawodów i jedynie w przypadku nieprzekroczenia limitu uczestników, tj. 150 osób.

 

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR