5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Bieg i nordic walking

24 czerwca 2017 r.

VI Tatarska Piątka

9 lipca startuje kolejna edycja Tatarskiej Piątki. Dzień wcześniej uczestnicy biegu będą mieli okazję do zwiedzenia Muzeum Wsi Podlaskiej, jak też wzięcia udziału w warsztatach łucznictwa.

Tegoroczny program IX Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną zainauguruje w sobotę, 8 lipca, dzień otwarty Muzeum Wsi Podlaskiej. W bloku wieczornych atrakcji są bezpłatne warsztaty łucznictwa tradycyjnego oraz w wersji 3D. Początek zajęć odbywających się przy miejscowej świetlicy zaplanowano na 16.00.

Uczestnicy dwudniowej imprezy będą mieli także okazję do zwiedzenia cmentarza tatarskiego, wzięcia udziału w turnieju rodzinnym czy posmakowania tatarskiej kuchni.

 

Bieg „skrzata” i „młodzika”

Niedziela to już dzień zawodów biegowych. Jak wyjaśnia Łukasz Węda, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, „start” biegu wyznaczono przy szkole, czyli w miejscu, gdzie do 1915 r. stał meczet. Trasa Tatarskiej Piątki wiedzie wśród pól i zbóż. - Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, a jednocześnie promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy - zaznacza.

Głównemu biegowi towarzyszyć ma rywalizacja dzieci i młodzieży na dystansach: „bieg skrzata” - 100 m (rocznik 2011 i mł.), bieg „małe nadzieje” - 300 m (2008-2010), „bieg szkolniaka” - 500 m (2005-2007) oraz „młodzików” - 1000 m (2002-2004).

W biegu głównym (5280 m) prawo startu mają osoby, które do dnia zawodów ukończą 14 lat; niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości.

 

Medale i imienne numery

- W ubiegłym roku w biegach wzięło udział blisko 250 zawodników i zawodniczek z naszego regionu, jak i sąsiednich województw, a nawet zagranicy - tłumaczy Ł. Węda. Przy okazji zdradza, iż w ramach tegorocznej edycji sklasyfikowani zostaną najszybsi mieszkańcy gminy Łomazy i powiatu bialskiego.

Na zawodników Tatarskiej Piątki czekają niespodzianki, w tym ręcznie wykonany medal, koszulki oraz imienne numery startowe.

Organizatorami biegowej niedzieli są: bialskie starostwo, urząd gminy w Łomazach oraz SRMS. Patronat sportowy nad imprezą sprawuje Klub Biegacza „Biała Biega”. Zapraszamy do udziału!


Zgłoszenia do udziału w biegu i nordic walking przyjmowane są elektronicznie - za pośrednictwem strony internetowej: www.time2go.pl - w dziale „zapisy”. Regulamin dostępny jest na www.studzianka.pl.

Zapisy dzieci i młodzieży prowadzone są za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej - do 5 lipca! Po upływie terminu zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w biurze zawodów i jedynie w przypadku nieprzekroczenia limitu uczestników, tj. 150 osób.

 

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR