21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

RYKI

1 sierpnia 2017 r.

Kino w wakacyjnym wydaniu


fot. MGCKRyki

Letni wieczór na leżakach w towarzystwie nowości kinowych... Czemu nie? Taki sposób spędzania wolnego czasu zaproponowało kino Renesans. Przez trzy dni na terenie zespołu pałacowo-parkowego trwał plenerowy pokaz filmów.

Pomysłodawcą akcji było Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Pieniądze na realizację projektu wyłożyła Filmoteka Narodowa. Od piątku do niedzieli w wakacyjnych seansach wzięła udział ponad setka wielbicieli dużego ekranu.

Miks gatunków

 

Kinomaniaków przyciągnął starannie dobrany repertuar i darmowy wstęp. Każdego wieczoru prezentowany był inny film. Na początek odbył się pokaz francuskiej komedii ,,Facet na miarę’’. W sobotę przyszła kolej na produkcję polską. Organizatorzy wyemitowali nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz w Sundance film ,,Córki Dancingu’’. Natomiast na zakończenie weekendu widzowie obejrzeli dokument biograficzny ,,Janis’’, opowiadający o dzieciństwie i karierze piosenkarki Janis Joplin. - Długo zastanawialiśmy się, jakie filmy wybrać. Zdecydowaliśmy się na te, które nie były jeszcze grane - mówi Donata Jurzysta-Łukasiak, kierownik kina Renesans. - Wprowadzając różne gatunki, chcieliśmy zaspokoić gust każdego odbiorcy. Sądząc po reakcjach widzów, w znacznej części nam się to udało - dodaje.

Wszystkie pokazy poprzedziła prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie ,,Ryki kręcą młodych - Młodzi kręcą Ryki’’. Każda z amatorskich produkcji powstała w ramach konkursu z okazji 60-lecia nadania Rykom praw miejskich.

 

Relaks na leżakach

 

Tak oryginalny sposób spędzania wolnego czasu wywołał spore zaskoczenie wśród mieszkańców. Do tej pory podobne przedsięwzięcie nie było realizowane. Nic więc dziwnego, że rozstawione leżaki i duży ekran przyciągnęły tłumy. - Pewnego dnia zabrakło nam wolnych miejsc. Musieliśmy dostawić krzesła - przyznaje D. Jurzysta-Łukasiak. Dodatkowemu uprzyjemnieniu letnich wieczorów posłużył kącik gastronomiczny.

Niemal każdy uczestnik letniego kina pod chmurką czuł zadowolenie. Pod adresem organizatorów napłynęło wiele pytań o przyszłość inicjatywy. - W tym sezonie, niestety, nie planujemy już plenerowych emisji, ale zapraszamy za rok. Chcielibyśmy, aby było to wydarzenie cykliczne, przeprowadzane zawsze w lipcu - zdradza kierownik ryckiego kina.

Tegoroczny pokaz filmowy nie odbyłby się bez funduszy Filmoteki Narodowej. Wniosek o jego sfinansowanie Miejsko-Gminne Centrum Kultury zgłosiło już w marcu. Dzięki wsparciu zewnętrznej firmy na placu przed pałacem stanęło 130 leżaków, profesjonalny ekran i projektor.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR