21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Zdrowie

18 października 2017 r.

Znaleźć złoty środek


fot. ARCHIWUM

Jak skutecznie poradzić sobie z bólami pleców, mówi Anna Włodarczyk, terapeuta japońskiej sztuki rehabilitacji Yumeiho.

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia.

Na bóle pleców, kręgosłupa, szyi skarży się coraz więcej osób i do tego w coraz młodszym wieku. Z czego to wynika?

Przede wszystkim ze stylu życia. Wszędzie panuje pośpiech, żyjemy w ciągłym pędzie. Na nic nie mamy czasu, także na dbanie o swoje zdrowie. A kiedy już zachorujemy, oczekujemy ekspresowych wyników najlepiej w bardzo krótkim czasie przy niemal zerowym, jak najmniejszym nakładzie pracy własnej. Nauczono nas, ze wystarczy połknąć tabletkę, pojechać do sanatorium i problem zniknie. A tak nie jest.

 

W ocenie wielu osób to jedyne skuteczne leczenie…

Być może, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Bo problem za jakiś czas powróci. Zdrowiej jest dbać o swój organizm systematycznie i kompleksowo.

 

Z takich założeń wychodzi na przykład stara japońska terapia miednicy Yumeiho?

Jest z powodzeniem stosowana od ponad 20 lat na świecie, a w Japonii oficjalnie uznana za terapię leczniczą. Ta forma masażu składa się z ponad 100 różnych technik terapeutycznych, podczas których używa się dwóch różnych metod: korekcyjnej oraz ugniatającej. Kompleksowość technik obejmujących całe ciało służy skorygowaniu przemieszczeń w całym szkielecie, przede wszystkim w kościach miednicy, stawach biodrowych i kręgosłupie przez zlikwidowanie sztywności i napięć wszystkich mięśni i ścięgien, aż do uzyskania pełnego zakresu ruchomości w stawach oraz przywrócenie prawidłowego położenia środka ciężkości masy całego ciała.

 

Jakie daje efekty?

Pobudza siły żywotne właściwe każdemu człowiekowi i w końcu leczy chorobę. Istota terapii Yumeiho to docieranie do źródeł choroby i usuwanie jej przyczyn, a nie tylko objawów, dlatego nazywana jest terapią przyczynową lub fundamentalną. Jest bardzo efektywna przy bólach kręgosłupa, pleców, mięśni, stawów, dyskopatiach, kręgozmykach, skoliozach, otyłości, bólach menstruacyjnych, asymetriach układu kostnego i mięśniowego czy wadach postawy. Często korzystają z niej osoby uskarżające się na bóle bioder: kierowcy samochodów lub podróżujący codziennie pociągami, gracze w golfa i trenujący inne dyscypliny sportowe szczególnie obciążające jedną stronę ciała, wykonujący pracę w pozycji siedzącej lub stojącej czy dźwigające ciężkie przedmioty. Sprawdza się również przy rwach kulszowych. Nowością jest specjalny system zabiegów dla kobiet, które mają problem z zajściem w ciąże.

 

Okazuje się, że ustawienie miednicy ma również wpływ na powstawanie skolioz u dzieci. Czy tutaj ta terapia się sprawdzi?

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia. Według badań twórcy metody Yumeiho dr Saionji, jak i jego uczniów, asymetria miednicy zdiagnozowana na wczesnym etapie pozwala na 100% wyleczenie. Tym samym dziecko może uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości: inwalidztwa, a nawet operacji. Asymetrie miednicy determinują powstawanie dyskopatii i chorób stawów, zaś w skrajnych przypadkach kończą się interwencją chirurgów. Dlatego kontrola wad postawy w systemie japońskim Yuemiho jest bezpłatna niemal w każdym gabinecie Yumeiho w Polsce.


Tylko dyplomowani terapeuci

Stosowanie terapii Yumeiho wymaga odpowiednich kwalifikacji weryfikowanych każdego roku i potwierdzonych certyfikatem wydanym przez Centrum Yumeiho w Japonii. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Lista uprawnionych terapeutów Yumeiho  znajduje się na stronie www.yumeiho.org.pl. W 2017 r. pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 terapeutów Yumeiho w Polsce.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR