23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Włodawa

6 stycznia 2018 r.

Na ratunek

Emeryci zachęcają do nabywania „Pudełek życia”. Mogą ono uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.

W powiecie włodawskim specjalnie oznakowane pudełka - jednakowe w całym kraju - można odebrać w siedzibie oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy Al. Piłsudskiego 41, w budynku urzędu miasta. Wolontariuszki - panie ze związku - przygotowują pudełka i gotowe przekazują zainteresowanym. - Rozdajemy je w szczególności osobom, z którymi związek współpracuje, a więc potrzebującym z terenu Włodawy, Osowy, Dubeczna, Woli Uhruskiej czy Hanny - mówi Maria Daniluk, kierownik oddziału rejonowego PZERiI.

Akcja „Pudełko życia” skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Przedsięwzięcie polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, a także danych osobowych, w tym numeru pesel. Pakiet z takimi informacjami - na specjalnych formularzach - powinien być przechowywany w lodówce, do której zajrzy ratownik medyczny w przypadku, gdy osoba wezwie karetkę pogotowia.

We włodawskim oddziale rejonowym PZERiI zrzeszonych jest 210 członków, ale wolontariuszki seniorki zachęcają do nabywania „Pudełek życia” także osoby niezrzeszone. - Pudełka rozchodzą się bardzo szybko. Jesteśmy jedynym miejscem w powiecie, gdzie można się w nie zaopatrzyć - podkreśla M. Daniluk. I podsumowuje: - Niektóre osoby podchodzą do tej akcji z ironią i śmiechem, ale potem otrzymuję telefony, że chciałyby być w posiadaniu takiego pudełka. Ono może uratować nam życie.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR