14 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym numerem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

SIEDLCE

7 lutego 2018 r.

Na rzecz pacjentów


fot. HAH

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy niezbędny przy leczeniu schorzeń kardiologicznych.

W ramach projektu w szpitalu miejskim w aparaturę medyczną wyposażone zostaną: ośrodek implantacji stymulatorów i defibrylatorów, ośrodek intensywnej terapii kardiologicznej oraz ośrodek kontroli stymulatorów i defibrylatorów. W planach jest zakup m.in. aparatu RTG, stołu operacyjnego, echokardiografu, aparatu EKG, zestawu Holtera, defibrylatora, monitora parametrów życiowych, zestawu do koagulacji czy zestawu reanimacyjnego. Dzięki realizacji projektu poprawi się opieka nad osobami cierpiącymi na choroby układu krążenia. Całkowita wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 1,5 mln zł. Umowę w tej sprawie 2 lutego podpisali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZOZ Mirosław Leśkowicz.

Lepsza jakość i dostępność procedur

 

- Standard posiadanej przez szpital infrastruktury przekłada się na jakość i dostępność wykonywanych procedur. Lepsza aparatura diagnostyczna pozwoli na wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia i leczenie ich w sposób nieinwazyjny. Zwiększy się też komfort pracy personelu medycznego - zauważyła E. Lanc. - Każdy z nas może znaleźć się w szpitalu i potrzebować pomocy. A jeżeli mamy dobry sprzęt i aparaturę, to lekarze mogą zrobić dużo więcej - uzupełniła wicemarszałek.

 

Pomoc w powrocie do normalności

 

Zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie krył dyrektor szpitala. - To jest dla nas znacząca kwota - podkreślił M. Leśkowicz. - Placówka jest dość ważnym podmiotem w zakresie udzielania świadczeń medycznych. Nie próbujemy konkurować ze szpitalem wojewódzkim, dobrze doposażonym i posiadającym świetną kadrę, ale uzupełniać jego ofertę. Pacjenci odczuwają, że mają komfort - zaznaczył dyrektor.

Pozyskane środki sfinansują modernizację i unowocześnienie ośrodka implantacji stymulatorów i defibrylatorów. - Na oddziale kardiologicznym, który został utworzony w 2012 r., do tej pory wszczepiliśmy ok. tysiącu pacjentom stymulatory i defibrylatory, które pozwoliły przedłużyć życie, wrócić do normalności, pracować i być aktywnym - zwrócił uwagę M. Leśkowicz. I dodał: - Nasze potrzeby oszacowaliśmy na poziomie 1,9 mln zł. Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. Mamy wstępną akceptację prezydenta miasta na dofinansowanie brakującej kwoty. Niedługo rozpoczniemy procedurę przetargową. Będziemy starali się jak najszybciej zakupić sprzęt. W naszym szpitalu kształcą się nowe kadry. Pacjenci na pewno odczują, że mają lepszą ofertę diagnostyczno-zabiegową.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR