22 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

21 marca 2018 r.

Rozsierdilis

Grzegorz Krychowiak, wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz nożny, został gwiazdą ostatnich dni. Nie, wcale nie za sprawą popełnienia jakiegoś hattricka czy podobnego osiągnięcia. Wyczyn Krychowiaka zgoła innego autoramentu jest. Otóż wzmiankowany piłkarz nie podał ręki swojemu trenerowi.

Sytuacja miała miejsce podczas meczu, kiedy to rzeczony trener uznał, że nadeszła pora, aby wypożyczonego przez Anglików od Francuzów polskiego (doświadczonego?) piłkarza zamienić na młodziutkiego, ale za to rodzimego kopacza. No i wtedy, jak donoszą wtajemniczeni w sprawie, wypożyczonemu przez Anglików od Francuzów polskiemu piłkarzowi puściły nerwy. Schodząc z boiska, coś podobno mruczał pod nosem, wręcz demonstrował swoje niezadowolenie, a wisienką na torcie uczynił brak nakazanego przez futbolowy savoir- vivre gestu.

Ten bowiem zaleca uścisnąć trenerowi dłoń, Krychowiak natomiast bez żadnych ceregieli pomaszerował na ławkę. Takim zachowaniem sfrustrował się z kolei arbiter i w ramach resocjalizacji „Krychy” wystąpił o jego finansowe ukaranie. Do powyższego wystąpienia pozytywnie odnieśli się klubowi działacze i wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz został ukarany niebagatelną sumą 100 tys. funtów. Wspomniani wyżej wtajemniczeni przeliczyli, że to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu ponad 12 lat. Nie ma się zatem co dziwić, że przeciętnego Polaka sama myśl o takiej karze przyprawiłaby nie tylko o ból głowy aż do końca życia. Ale nie Krychowiaka. Ten bowiem zarabia w Anglii około 108 tysięcy funtów tygodniowo. Czyli nawet jak mu tę stówę z tygodniówki zabiorą, to za resztę przeciętny Polak przeżyłby szmat czasu. Z rodziną. I jeszcze by ze trzy razy na wczasy gdzie pojechał. Ale kto bogatemu zabroni płacić karę…

Zresztą zachowanie Krychowiaka to i tak pikuś (Pan Pikuś?) w porównaniu z tym, co nawyczyniał właściciel greckiego klubu kopaczy. Niejaki Iwan Sawwidi, rosyjski biznesmen z greckimi korzeniami, wtargnął był podczas meczu na boisko, żeby zaprotestować przeciwko nieuznaniu bramki jego drużyny. Mało, że wtargnął. Towarzyszyli mu czterej ochroniarze i… pistolet. Gieroj co prawda nie zdążył wyjąć broni z kabury, ale i tak jej widok przestraszył sędziów, którzy schronili się w kabinie, oraz piłkarzy konkurencyjnej drużyny, którzy - również w trosce o swoje bezpieczeństwo - odmówili dalszej gry. Na skutek zaistniałej sytuacji rozgrywki zawieszono. Jednakowoż po dwóch godzinach z hakiem zdeterminowany rosyjski kowboj z greckimi korzeniami dostał, co chciał. Jego zdecydowana perswazja spowodowała, że arbiter zmienił swoją decyzję i uznał nieuznanego wcześniej gola.

Co prawda dziarski rewolwerowiec może być, wedle greckich przepisów, ukarany grzywną powyżej 50 tys. euro i zakazem wstępu stadionowego na okres od trzech do pięciu lat, ale w sformułowaniu „może być” jest tyle optymizmu…

Chyba zaczynam rozumieć, dlaczego piłka nożna ma aż tylu fanów. To ciekawy sport. Ale wygląda na ździebełko nerwowy.

Anna Wolańska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR