13 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Wybory samorządowe

21 marca 2018 r.

Bez reelekcji


fot. ARCHIWUM

Wojciech Kudelski zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas audycji w regionalnej telewizji.

Prezydent Siedlec W. Kudelski oraz prezydenci: Krzysztof Kosiński z Ciechanowa, Andrzej Nowakowski z Płocka i Grzegorz Szuplewski z Piastowa byli gośćmi programu TVP3 Warszawa „Region Polityka”, który wyemitowano w sobotę 17 marca. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy infrastruktury, wykorzystania funduszy unijnych oraz zbliżających się wyborów samorządowych. Na pytanie prowadzącej, czy W. Kudelski myśli o reelekcji, obecny prezydent Siedlec podkreślił, że choć „jego organizacja jeszcze nie podjęła decyzji, kto będzie kandydował”, to on sam ma dość sprecyzowane stanowisko.

„Myślę, że dam sobie już spokój. Trzy kadencje byłem prezydentem” - powiedział W. Kudelski, zaznaczając, że w tym czasie udało się w Siedlcach zrobić wiele dobrego. „Widzę też dobrych następców, młodych ludzi, którzy potrafią dobrze pokierować miastem” - dodał.

 

Autonomiczna decyzja

- To autonomiczna decyzja prezydenta. Nikt nie nakaże prezydentowi kandydować. Miał prawo tak powiedzieć. Liczyliśmy się z tym, że kiedyś zajmie takie stanowisko - komentuje Stefan Somla, członek zarządu siedleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący rady miasta. - Okres rządów prezydenta W. Kudelskiego to jedna z najlepszych kadencji, jakie mieliśmy w historii Siedlec od 1990 r. - ocenia S. Somla. - Odnoszę się do prezydenta z pełnym szacunkiem. Odniósł wiele sukcesów, zrobił dużo dobrego, czego nikt przed nim nie dokonał. Odchodzi z tarczą, a nie na tarczy - podsumowuje wiceprzewodniczący rady miasta.

 

Padają różne nazwiska

Na razie nie wiadomo, kto z ramienia PiS będzie kandydował na prezydenta Siedlec. - Zgodnie ze statutem partii to rada regionalna zatwierdza kandydatury osób, które są wysuwane przez struktury powiatowe partii na funkcje prezydenckie. Nazwisko poznamy, kiedy kandydat zostanie przez nią oficjalnie zatwierdzony. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kandydat na pewno zostanie ogłoszony po świętach wielkanocnych - zapowiada S. Somla.

Nieoficjalnie wśród pretendentów na fotel prezydenta Siedlec najczęściej wymieniani są: Karol Tchórzewski - prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz Grzegorz Orzełowski - prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

- Różne nazwiska padały. Dowodzi to, że mamy poważnych kandydatów na funkcję prezydenta miasta - tłumaczy członek zarządu siedleckiego okręgu PiS. - Za wcześnie na wypowiedzi i opinie, czy to ma być ten kandydat, czy inny. To rada regionalna się wypowie - podsumowuje S. Somla, przyznając, że K. Tchórzewski jest rozważany jako jeden z kandydatów.

W. Kudelski jest prezydentem Siedlec już trzecią kadencję. Wcześniej - w latach 2002-2006 - pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. W 2006 r. został po raz pierwszy wybrany na urząd prezydenta miasta. Cztery lata później ponownie został prezydentem, uzyskując w pierwszej turze wyborów samorządowych 58% głosów wyborców. W 2014 r. W. Kudelski zwyciężył w drugiej turze.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR