14 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym numerem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Czy to będzie hit na mundial?

11 kwietnia 2018 r.

Footbal show dla orłów Nawałki


fot. Witek Muzyk Ulicy/Facebook

Sześć lat temu całą Polska nuciła „Koko koko Euro spoko” w wykonaniu zespołu ludowego Jarzębiny z Kocudzy. Hitem tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji, ma szansę stać się piosenka „Football, football show”. Teledysk do utworu powstał w Białej Podlaskiej, a spiritus movens całego przedsięwzięcia był Witek Muzyk Ulicy.

Mówi się o nim, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Z grywającego na warszawskich ulicach barda stał się koncertującym w całej Polsce popularnym muzykiem z własnym bandem, rozpoznawalną osobowością sceniczną i setkami tysięcy fanów. Witold Mikołajczuk, bo o nim mowa, pochodzi z Kołczyna w gminie Rokitno, natomiast w Białej Podlaskiej ukończył I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I Kraszewskiego. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, muzyk, którego znakiem rozpoznawczym jest akordeon, broda i pozytywna energia. Bardziej znany jako Witek Muzyk Ulicy.

W jego muzycznym repertuarze znajdują się motywy ludowe, rockowe i liryczne. W tym roku postanowił nagrać utwór „Football, football show”. Ma on szansę stać się hitem, który będzie zagrzewał orły Nawałki do walki na mundialu w Rosji.

Pomysł na napisanie piosenki podsunęli Witkowi koledzy, którzy fascynują się piłką nożną. - To mnie zainspirowało. Z kolei inny kolega, który skończył Akademię Wychowania Fizycznego podpowiedział, że fajnie byłoby nagrać teledysk z grupą studentów tej bialskiej uczelni, ponieważ właśnie tutaj chętnie realizowane są różne szalone inicjatywy. Zdzwoniliśmy się, dogadaliśmy szczegóły i się udało - opowiada muzyk.

 

Kręcił z AWF

Władze uczelni przyjęły ofertę Witka bez wahania. - Propozycję współtworzenia teledysku do piosenki „Football, football show”, która będzie aplikować o tytuł polskiego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, otrzymaliśmy na początku marca - mówi dr Anna Bodasińska, prodziekan wydziału wychowania fizycznego i sportu AWF w Białej Podlaskiej. - Najpierw odbyły się dwa spotkania robocze z udziałem władz uczelni, Witka Muzyka Ulicy, operatorów kamer oraz instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Pierwsze sceny kręcone były 20 marca. Oprócz artysty uczestniczył w nich Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” oraz Żaneta Krysińska, instruktor tańca. Natomiast zdjęcia z udziałem studentów i pracowników AWF powstawały 28 marca - opowiada.

 

Pokazaliśmy, że zgrana z nas ekipa

Sceny kręcono na ul. Kopernika, a także stadionie piłkarskim przy ul. Warszawskiej - przy Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie studentów kierunku sport-piłka nożna, koordynowanych przez dr. Leszka Cicirkę, wspomagali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej TOP 54 wraz z jej prezesem i jednocześnie pracownikiem AWF dr. Tomaszem Buraczewskim i trenerem Mateuszem Kowlaczykiem.

- Dla naszej akademickiej społeczności to ważne wydarzenie, bowiem pokazaliśmy, że studenci i nauczyciele AWF Biała Podlaska, to zgrana, kreatywna i pełna pozytywnych emocji ekipa. Jesteśmy przekonani, że efekt będzie spektakularny, a piosenka Witka Muzyka Ulicy stanie się hitem mundialu. Wierzymy, że nasza wspólna praca zostanie doceniona przede wszystkim przez kibiców piłki nożnej - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju - podkreśla dr Bodasińska.

 

Jeśli nie teraz, to kiedy?

A co o utworze sądzi sam zainteresowany, czyli autor słów i muzyki? - Mam nadzieję, że ta piosenka trafi do serc naszych piłkarzy, że ich poniesie i w końcu wygramy mistrzostwa świata. Bo nie ma lepszej okazji niż dzisiaj, kiedy mamy tak wspaniałą reprezentację - uważa Witek Muzyk Ulicy.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR