22 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekrutacja do ŚHP

13 kwietnia 2018 r.

Szansa na edukację i naukę zawodu

Włodawski Środowiskowy Hufiec Pracy rozpoczął nabór na kolejny rok. Proponują 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających.

ŚHP jest jednostką organizacyjną Ochotniczych Hufców Pracy o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Zapewnia młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego. Do zadań ŚHP należy: wspomaganie systemu oświaty, podwyższanie kwalifikacji zawodowych oraz m.in. wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu. Jednostka stwarza młodzieży warunki do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego, wspierając w procesie wychodzenia z ubóstwa, bezrobocia i patologii społecznych.

Adresatami działań Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie są osoby młodociane, ze środowisk niewydolnych wychowawczo, które nie realizują obowiązku szkolnego oraz mają problemy z ukończeniem szkoły i potrzebują zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Uczestnicy ŚHP we Włodawie kształcą się w kilku szkołach. W początkowych latach edukacji uczęszczają do Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Obie te placówki to szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, bezpłatne, które pomagają zdobyć zawód. Uczniowie mają możliwość odbycia zajęć praktycznych u lokalnych pracodawców, otrzymując comiesięczne wynagrodzenie. Okres nauki wliczany jest do stażu pracy. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w internacie dysponującym 32 miejscami noclegowymi, z pokojami od dwu- do pięcioosobowymi. Uczniowie przyuczają się do zawodów w takich specjalnościach, jak m.in.: ogrodnik, kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, murarz czy mechanik pojazdów samochodowych. We Włodawie wychowankowie ŚHP mogą uczęszczać do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz do Rzemieślniczej Nauki Zawodu.

- Prowadzimy nabór na kolejny rok, proponując 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających - mówi Justyna Kozieja, komendant ŚHP. - W naszym hufcu wychowankami są nie tylko osoby z powiatu włodawskiego, ale także z okolic Łukowa, Łęcznej czy Radzynia Podlaskiego - dodaje.

Więcej w papierowym wydaniu "EK"

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR