22 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej.

Do pokłonienia się Czarnej Madonnie w Jej sanktuarium ss. loretanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zachęcając do udziału w spotkaniu, siostry podkreślają, iż jest ono okazją do oderwania się od zgiełku codzienności, ale przede wszystkim szansą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. - Pielgrzymi przybywają pieszo, samochodami i autokarami; samotnie, ale też z całymi rodzinami bądź wspólnotami, by powierzać swoje troski Tej, której zaufali - wyjaśniają. Apelowi o liczne uczestnictwo towarzyszy zapewnienie, że - bez względu na pogodę - będzie ciepło i słonecznie!

Towarzyszące pielgrzymce hasło „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” wpisuje się w przesłanie tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Duch, który umacnia miłość”. - Matka Boża, która we wszystkim poddana była Jego natchnieniom, jest na tej drodze pewną Przewodniczką - uściślają ss. loretanki.

 

Do Boga przez Maryję

Fundatorem Loretto był założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek - bł. ks. Ignacy Kłopotowski. - To on niecałe 100 lat temu odnalazł to urokliwe miejsce pośrodku Puszczy Kamienieckiej, pokochał je i oddał pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Miał do Niej szczególne nabożeństwo - za Jej wstawiennictwem został uzdrowiony. Wrażliwy na ludzką krzywdę ks. I. Kłopotowski zakładał sierocińce i domy opieki. Postanowił też umacniać ducha Polaków słowem pisanym i został wydawcą prasy katolickiej.

Wśród licznych tytułów, które tworzył, był miesięcznik „Kółko Różańcowe” przeznaczony dla tych, którzy w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Pismo ukazuje się do dzisiaj pod nazwą „Różaniec”. Przesłanie miesięcznika wydawanego przez ss. loretanki jest niezmienione: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

 

Co w programie?

Niedzielne spotkanie rozpocznie o 9.30 przywitanie Matki Bożej Loretańskiej śpiewem Godzinek. W programie pielgrzymki jest konferencja i uwielbienie z Maryją połączone z modlitwą różańcową poprowadzone przez grupę ewangelizacyjną Holy Mary Team. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Pielgrzymkę zakończy wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Siostry zdradzają, że na uczestników spotkania czeka też szereg atrakcyjnych niespodzianek, które pozwolą jego uczestnikom bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas! Proszę też o wcześniejsze zgłaszanie grup autokarowych celem lepszej organizacji wydarzenia (nr tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR