21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

WŁODAWA

25 kwietnia 2018 r.

O wielkiej i małej polityce


fot. JS

22 kwietnia we Włodawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ryszardem Terleckim, wicemarszałkiem sejmu. Towarzyszyła mu Beata Mazurek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta, prezentując rządowy program, zaznaczył, iż jego realizację rozpoczęto od najbardziej potrzebujących, m.in. rodzin, ale są już zapowiedzi kolejnych propozycji. - W planach premiera Mateusza Morawieckiego ujęci są m.in. emeryci i renciści. Chcemy ich dowartościować tę część społeczeństwa - zapewnił R. Terlecki, dodając, iż sytuacja gospodarcza państwa jest bardzo dobra. - Jednak musimy być czujni. Dlatego wprowadzane zmiany są dawkowane. Z rozmachem natomiast rozpoczęliśmy działania związane z bezpieczeństwem państwa. Ta dziedzina była bowiem bardzo zaniedbana. Podobnie jak bezpieczeństwo energetyczne. Miliardy złotych, które przeciekały przy przyzwoleniu poprzedniej władzy, można teraz wykorzystać, realizując programy społeczne i gospodarcze. Będziemy rozwijać plan dobrej zmiany - przekonywał.

Inwestycja w drogi

Marszałek odniósł się również do spraw lokalnych. Zapewnił, że zna kwestię planów budowy przejścia granicznego we Włodawie, zwracając uwagę, iż do ich urzeczywistnienia potrzebna jest rozbudowa infrastruktury zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Z kolei B. Mazurek poinformowała, że zostanie stworzony specjalny fundusz drogowy. - O ile na lokalne odcinki przeznaczamy dzisiaj 800 mln zł, o tyle po powstaniu wspomnianego budżetu będzie to 5 mld zł. Mam nadzieję, że o te środki będą zabiegać władze miasta i powiatu włodawskiego - zaznaczyła.

 

Sprawy lokalne

W dalszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele miejscowych samorządów. Wójt gminy Wola Uhruska Jan Łukasik wyraził swoje zdanie w sprawie budowy na terenie powiatu domów pomocy społecznej. - Takie placówki to przedsięwzięcia rentowne, ale mało atrakcyjne dla przedsiębiorców. Gdyby były dotacje, więcej osób zainteresowałoby się takimi inwestycjami. Pojawiłyby się miejsca pracy, co stanowiłoby wartość dodaną - zauważył.

O możliwości zatrudniania pracowników cywilnych przy powstającej fabryce mebli tapicerowanych przy zakładzie karnym mówił Mariusz Zańko, sekretarz gminy Kodeń i radny powiatowy. Okazuje się, iż za murami więzienia powstaje fabryczna hala. Dzięki temu pracę przy produkcji mebli znajdą nie tylko osadzenia, ale i osoby z zewnątrz. - Władze samorządowe niewiele zrobiły, by obniżyć w mieście stopę bezrobocia. Uczynił to dopiero polski rząd. To dzięki programowi „Praca dla więźniów” osadzeni będą mieli zatrudnienie - dodał.

Z sali padały pytania o inwestowanie we wschodnie tereny przygraniczne, dzięki czemu Włodawa nie wyludniałaby się, a młodzi mogliby znaleźć pracę.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR