14 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym numerem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Łuków

25 kwietnia 2018 r.

Zatańczyli swojemu miastu


fot. MG

Jak co roku w ramach Niedzieli z folklorem Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej Łukowiacy wystąpił przed mieszkańcami miasta, którzy mieli możność zobaczenia wszystkich grup wiekowych, począwszy od najmłodszej, a skończywszy na najstarszej.

Tradycyjnie już oklaskom i gromkim brawom nie było końca. Coroczny koncert „Łukowiacy swojemu miastu” jest z wielu względów specyficzny. Z jednej strony oznacza on pożegnanie z najstarszymi członkami zespołu, z drugiej gwarantuje sztukę i wirtuozerię na najwyższym poziomie. Nie inaczej było i w tym roku. Szeregi zespołu opuszcza aż osiem tancerek. To bardzo duża strata, ale trzeba iść dalej. Nie ma co do tego wątpliwości dyrektor Łukowiaków Grzegorz Rzymowski. - Dziś odeszło od nas osiem wspaniałych tancerek. Życzymy im powodzenia, mając zarazem nadzieję, iż nadal będą występować. Przypomnę, że około 30 naszych absolwentów nadal kontynuuje swoją przygodę z tańcem, reprezentując zespoły z całej Polski - podkreślił. - Występ przed rodzimą publicznością jest bardzo ważny. Zawsze dajemy z siebie wszystko - zapewnił.

Tegoroczny popis „Łukowiaków” nie odbiegał poziomem od lat poprzednich. Zespół po raz kolejny wzbudził uznanie publiczności, dając spektakularne show. Już występ grupy najmłodszej, prezentującej tańce podlaskie, krakowskie i lubelskie, wywołał aplauz widowni. Potem - gdy grupy starsze tańczyły mazura, kujawiaka, oberka oraz pokazywały układy choreograficzne typowe dla górali czy Kaszubów - oklaski w zasadzie nie milkły.

Jakie są plany zespołu na najbliższą przyszłość? W pierwszej kolejności Dni Łukowa, następnie wyjazd do Oświęcimia i Grecji. Podopieczni dyrektora Rzymowskiego przygotowują się także do zaszczytnego jubileuszu: 20-lecia istnienia zespołu, który zaplanowano na wrzesień 2019 r.

„Łukowiakom” życzymy samych sukcesów, gdyż są oni doskonałym ambasadorem ziemi łukowskiej zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Marcin Gomółka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR