21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

105 lat Dwójki

12 maja 2018 r.

Mają się czym pochwalić

28 maja odbędą się główne uroczystości rocznicowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Dwa dni później absolwenci spotkają się na balu.

Będzie to okazja do wspomnień i spotkań po latach. To kolejny po obchodach 100-lecia placówki tak duży jubileusz. W programie obchodów rocznicowych znalazł się szereg wydarzeń, m.in. realizacja projektu „Łączy nas Dwójka”, który objął maraton „10,5 km na 105-lecie Dwójki” oraz nocne granie w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.

 

Przyspieszyli

Szkoła z taką tradycją ma się czym pochwalić. - Z pewnością jest to kadra, czyli wykwalifikowani i kreatywni pracownicy, zaangażowani w pracę z uczniami oraz wrażliwi i otwarci na ich potrzeby - zaznacza Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. - To właśnie znakomite grono pedagogiczne i atmosfera pozwalają na różnorodne działania i wieńczące je sukcesy - dodaje, zaznaczając, iż od zawsze była to placówka, w której dużo się działo, jednak w ostatnim czasie można zauważyć spore przyspieszenie. - Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów, m.in. koncert „Kolędy pokoleń”, wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”, mikołajkowe mistrzostwa szkoły w pływaniu czy zawody sportowo-rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce” - wylicza J. Zgorzałek.

We wszystkich inicjatywach aktywnie uczestniczy młodzież, a nawet w wielu przypadkach to sami uczniowie są pomysłodawcami. Jednak aktywność społeczna nie przesłania im nauki i mogą oni pochwalić się dobrymi wynikami. Dowodem na to są liczne nagrody w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, a także stypendia naukowe.

 

Nowy sztandar

Jednym z elementów obchodów 105-lecia SP 2 będzie nadanie szkole sztandaru. Choć w tym momencie jest ona w posiadaniu nawet dwóch sztandarów, otrzyma kolejny. Jak tłumaczy B. Zgorzałek, pierwszy - choć pielęgnowany z pietyzmem - jest na tyle zniszczony, że nie może być wykorzystywany podczas uroczystości. Natomiast drugi - Publicznego Gimnazjum nr 2 - nadany w 2007 r., po nowej reformie edukacji, stał się nieaktualny. Dlatego też postanowiono ufundować szkole nową chorągiew, która będzie służyła kolejnym pokoleniom uczniów.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR