21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

XIII Parafiada Diecezji Siedleckiej

16 maja 2018 r.

Sport buduje ducha

Do 31 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w XIII Parafiadzie Diecezji Siedleckiej „Biała Podlaska 2018”.

5 czerwca już po raz 13 odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Parafiada Diecezji Siedleckiej. Do udziału w niej zaproszeni są gimnazjaliści, dla których sport nie jest sztuką samą w sobie, lecz służy budowaniu ducha, wychowuje do odpowiedzialności, integruje i buduje wspólnotę. Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat sprawuje bp Kazimierz Gurda, jest bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś grono współorganizatorów tworzą: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza Oddział Biała Podlaska, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz parafie w Białej Podlaskiej.

Parafiadę zaplanowano na wtorek 5 czerwca, a odbędzie się ona na obiektach sportowych bialskiej AWF. Spotkanie zainauguruje o 9.00 Msza św. w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ul. Pokoju 14. Uroczyste otwarcie Parafiady na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, nastąpi o 10.15. O 11.00 wystartują rozgrywki w poszczególnych konkurencjach (zgodnie z harmonogramem). Imprezę zakończy ok. 15.00 wręczenie nagród.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy - zespoły reprezentujące swoje parafie - wini posiadać badania lekarskie i ubezpieczenie. Będą się oni mogli zmierzyć w następujących konkurencjach: lekka atletyka (bieg 100 m dziewczęta i chłopcy, bieg sztafetowy 4x400 dziewczęta i chłopcy; skok w dal dziewczęta i chłopcy; pchnięcie kulą dziewczęta (3 lub 4 kg), chłopcy (5 kg)); piłka nożna chłopców; piłka ręczna plażowa chłopców; ringo; piłka siatkowa dziewcząt; pływanie dziewczęta i chłopcy; koszykówka dziewcząt; tenis stołowy dziewcząt; tenis stołowy. W trakcie trwania Parafiady będzie również rozstrzygany konkurs: „Zawodnik/drużyna fair play”. Zgłoszenia imienne do poszczególnych konkurencji parafie powinny przesyłać do 31 maja na adres e:mail: parafiada@awf-bp.edu.pl. Zgłoszenia na miejscu zawodów nie będą przyjmowane!

Regulamin oraz szczegóły dotyczące m.in. liczby zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach, jak też punktacji i nagród, można znaleźć na facebookowym profilu Parafiady Diecezji Siedleckiej.

LA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR