19 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela

Pogoda: Siedlce

Numer 51-52
20-02 stycznia 2019r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok - Grodno - Wilno

5 czerwca 2018 r.

Wyrusz z nami!

16 sierpnia Mszą św. rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, Maryją i drugim człowiekiem.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, podczas których nie tylko zmagamy się z trudem fizycznym, upałem czy z deszczem, lecz także na nowo przyglądamy się naszej osobistej relacji z Bogiem. W drodze towarzyszą nam kapłani, klerycy oraz siostry zakonne. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną Eucharystią. Na trasie wsłuchujemy się w słowa konferencji, istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi, ciszy, adoracji, itd.

Na pielgrzymim szlaku możemy poznać swoje prawdziwe charaktery, nawiązać nowe znajomości, doświadczyć miłości drugiego człowieka, której nie da się opisać.

 

Szukając wiary mocnej jak skała

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Każdy. Na pielgrzymce odnajdą się osoby, których nie satysfakcjonują w życiu łatwe odpowiedzi. Rekolekcje są adresowane do osób, które poszukują wiary mocnej jak skała. Charakter pielgrzymki (jej niepowtarzalny klimat i urok) sprawia, że szczególnie ludzie młodzi zaczynają inaczej postrzegać Kościół, który nie jest wcale zimnym urzędem, ale wspólnotą wiary, w której każdy może odnaleźć swoje twórcze, osobiste miejsce zaangażowania.

Zachęcam Was do podjęcia trudu pielgrzymowania. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Mocni w Duchu”, które korespondują z przeżywanym w Kościele powszechnym Rokiem Ducha Świętego. W poznawaniu Trzeciej Osoby Bożej będzie nam towarzyszyć Niepokalana Oblubienica, Maryja, o której Archanioł Gabriel powiedział już w chwili Zwiastowania, że „zstąpi na Nią Duch Święty”.

 

Dziewięć dni, 300 kilometrów

Trasa pątniczego trudu wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka każdego roku rozpoczyna się 16 sierpnia uroczystą Mszą św. w białostockiej katedrze - rano, o 5.30. Następnie pielgrzymi wyruszają w drogę, by w ciągu dziewięciu dni przejść 300 km. Do Wilna docierają 24 sierpnia, ok. 15.00. Po powitaniu odbywa się Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zakończenie pielgrzymki ma miejsce następnego dnia, 25 sierpnia, Mszą św., która sprawowana jest w katedrze wileńskiej.

Zapisy na pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia. Zapisać się można osobiście (w Biurze Pielgrzyma przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00) lub drogą korespondencyjną. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub pod nr. tel.: 579-553-753.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna. Do zobaczenia na trasie!

al. Michał Rogucki

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR