16 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

VII Tatarska Piątka

29 czerwca 2018 r.

Do biegu gotowi?

Niedziela w Studziance upłynie pod hasłem sportowej rywalizacji. Tatarska Piątka cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy. Dorocznej imprezie towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

VII Tatarską Piątkę zaplanowano na 15 lipca. Dzień wcześniej, tj. w sobotę, od 11.00 do 18.00, do dyspozycji zwiedzających będzie Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance. Między 16.00 a 20.00 odbędą się natomiast bezpłatne warsztaty łucznictwa tradycyjnego połączone z grą łuczniczą przy miejscowej świetlicy. Program weekendowych atrakcji przewiduje także m.in. Tatarski Turniej Rodzinny, przejażdżki konno, strzelanie z łuku, okolicznościową wystawę o tematyce tatarskiej czy możliwość wizyty na mizarze. Miłośnicy tatarskiej kuchni będą mieli okazję posmakowania smacznych potraw. Co istotne, atrakcyjny weekendowy program wpisuje się w obchody dziesięciolecia działalności Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka - organizatora dorocznej zabawy.

 

Decyduje kolejność

Zawody biegowe - punkt kulminacyjny weekendu - rozpoczną się w niedzielę, o 14.00. Start i metę wyznaczono przy szkole w Studziance. Trasa, jak co roku, wieść będzie polnymi drogami, wśród zboża i zagajników. - Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, a jednocześnie promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy. VII Tatarskiej Piątce towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci i młodzieży - wyjaśnia Łukasz Węda, prezes SRMS.

W biegu głównym (5,28 km) prawo startu mają osoby, które do 15 lipca ukończą 14 lat; niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowościowej. Zgłoszenia - zarówno do biegu, jak i nordic walking - przyjmowane są elektronicznie. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.studzianka.pl.

- W ubiegłym roku w biegach wzięło udział blisko 250 zawodników i zawodniczek z regionu, jak i sąsiednich województw oraz zagranicy - tłumaczy Ł. Węda. Przypomina jednocześnie, że limit biegu głównego został wyznaczony na 150 uczestników, stąd liczy się kolejność zgłoszeń. - W tym roku sklasyfikujemy m.in. najszybszych mieszkańców gminy Łomazy. Na zawodników czekają też niespodzianki, m.in. drewniane medale za pokonanie dystansu biegu głównego. Obowiązywać będzie elektroniczny pomiar czasu - każdy, kto przy zgłoszeniu poda numer telefonu, otrzyma wynik esemesem. Zapewniamy także numery startowe - dodaje.

 

Koszt i zapisy

Zawody nordic walking rozpoczną się o 13.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km. Opłata startowa za udział w biegu i marszu wynosi 30 zł. O 12.30 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży (bez konieczności ponoszenia wpisowego).

Zapisy dzieci prowadzone są pod adresem e-mail: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub nr. tel. 501-266-672. Zgłoszeń do udziału w biegu głównym można dokonywać elektronicznie pod adresem: https://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/504 bądź poprzez stronę www.time2go.pl - w dziale „zapisy”.

VII Tatarska Piątka organizowana jest przez SRMS i urząd gminy Łomazy w ramach działania „Dziesiąte Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną”. Sportowy patronat nad imprezą sprawuje Klub Biegacza „Biała Biega”.

Zachęcamy do udziału!

 

VII Tatarskiej Piątce towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci i młodzieży.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR