5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

VII Tatarska Piątka

29 czerwca 2018 r.

Do biegu gotowi?

Niedziela w Studziance upłynie pod hasłem sportowej rywalizacji. Tatarska Piątka cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy. Dorocznej imprezie towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

VII Tatarską Piątkę zaplanowano na 15 lipca. Dzień wcześniej, tj. w sobotę, od 11.00 do 18.00, do dyspozycji zwiedzających będzie Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance. Między 16.00 a 20.00 odbędą się natomiast bezpłatne warsztaty łucznictwa tradycyjnego połączone z grą łuczniczą przy miejscowej świetlicy. Program weekendowych atrakcji przewiduje także m.in. Tatarski Turniej Rodzinny, przejażdżki konno, strzelanie z łuku, okolicznościową wystawę o tematyce tatarskiej czy możliwość wizyty na mizarze. Miłośnicy tatarskiej kuchni będą mieli okazję posmakowania smacznych potraw. Co istotne, atrakcyjny weekendowy program wpisuje się w obchody dziesięciolecia działalności Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka - organizatora dorocznej zabawy.

 

Decyduje kolejność

Zawody biegowe - punkt kulminacyjny weekendu - rozpoczną się w niedzielę, o 14.00. Start i metę wyznaczono przy szkole w Studziance. Trasa, jak co roku, wieść będzie polnymi drogami, wśród zboża i zagajników. - Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, a jednocześnie promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy. VII Tatarskiej Piątce towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci i młodzieży - wyjaśnia Łukasz Węda, prezes SRMS.

W biegu głównym (5,28 km) prawo startu mają osoby, które do 15 lipca ukończą 14 lat; niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowościowej. Zgłoszenia - zarówno do biegu, jak i nordic walking - przyjmowane są elektronicznie. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.studzianka.pl.

- W ubiegłym roku w biegach wzięło udział blisko 250 zawodników i zawodniczek z regionu, jak i sąsiednich województw oraz zagranicy - tłumaczy Ł. Węda. Przypomina jednocześnie, że limit biegu głównego został wyznaczony na 150 uczestników, stąd liczy się kolejność zgłoszeń. - W tym roku sklasyfikujemy m.in. najszybszych mieszkańców gminy Łomazy. Na zawodników czekają też niespodzianki, m.in. drewniane medale za pokonanie dystansu biegu głównego. Obowiązywać będzie elektroniczny pomiar czasu - każdy, kto przy zgłoszeniu poda numer telefonu, otrzyma wynik esemesem. Zapewniamy także numery startowe - dodaje.

 

Koszt i zapisy

Zawody nordic walking rozpoczną się o 13.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km. Opłata startowa za udział w biegu i marszu wynosi 30 zł. O 12.30 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży (bez konieczności ponoszenia wpisowego).

Zapisy dzieci prowadzone są pod adresem e-mail: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub nr. tel. 501-266-672. Zgłoszeń do udziału w biegu głównym można dokonywać elektronicznie pod adresem: https://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/504 bądź poprzez stronę www.time2go.pl - w dziale „zapisy”.

VII Tatarska Piątka organizowana jest przez SRMS i urząd gminy Łomazy w ramach działania „Dziesiąte Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną”. Sportowy patronat nad imprezą sprawuje Klub Biegacza „Biała Biega”.

Zachęcamy do udziału!

 

VII Tatarskiej Piątce towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci i młodzieży.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR