17 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Ruszyły przygotowania do EDD

5 lipca 2018 r.

Pontonowym mostem na Ukrainę

Radni powiatowi przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Wola Uhruska na organizację Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże - Adamczuki.

Koszt imprezy oszacowano na 46,5 tys. zł. Pomoc samorządu powiatowego wyniesie 20 tys. zł. W tym roku EDD odbędą się w dniach 9-12 sierpnia. Jak co roku atrakcją będzie

możliwość przekroczenia pontonowego mostu na granicy polsko-ukraińskiej. Na przygotowanie miejsca pod jego budowę przeznaczono 4,6 tys. zł. Natomiast most będzie kosztował 16 tys. zł. „Pontonowe przejście” będzie można pokonać pieszo lub rowerem. W 2017 r. przekroczono aż 50 tys. razy. EDD towarzyszą konferencje, imprezy sportowe, kiermasze, festyn, podczas którego występują artyści z Polski i Ukrainy. Na obsługę przejścia i ochronę przeznaczono 10 tys. zł, a organizacje jarmarku - ponad 14 tys. zł. Natomiast na promocję wydarzenia powiat zamierza wydać 1,4 tys. zł. Celem imprezy jest aktywizacja współpracy samorządów i mieszkańców przygranicznych terenów. Przy okazji EDD promuje się walory przyrodniczo-turystyczne Polesia, organizując np. spływ kajakowy Bugiem i Transgraniczny Bieg Polesie na trasie Zbereże - Jezioro Świtaź. Organizatorom - władzom powiatu włodawskiego i rejonu szackiego - zależy także na popularyzacji miejscowości Zbereże i Adamczuki jako lokalizacji stałego drogowego przejścia granicznego.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR