18 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Miliony na drogę

9 lipca 2018 r.

Współpraca się opłaca

Są pieniądze na budowę ciągu drogowego: ul. Sitkowskiego - bł. Męczenników Podlaskich - Podlaskiej. Pieniądze - 4 mln zł - pochodzą z rządowego programu budowy dróg lokalnych.

Umowa w tej sprawie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem została zawarta 2 lipca. Jest to droga powiatowa, więc podpis pod dokumentem złożył także jej właściciel - starosta radzyński Lucjan Kotwica. Na spotkaniu obecny był również burmistrz miasta Jerzy Rębek, gdyż samorząd ma znaczny udział logistyczny i finansowy w inwestycji. Wyniesie on 900 tys. zł. Powiat natomiast dołoży 360 tys. zł.

Miasto zamierzało wykonać ul. Sitkowskiego samodzielnie, dlatego przygotowało projekt i zarezerwowało na ten cel pieniądze w budżecie. Gdy pojawiła się możliwość dofinansowania z programu rządowego, stanęło ponad podziałami i włączyło się w realizację. - Są same plusy takiego rozwiązania, jakie udało nam się z panem burmistrzem wypracować i mamy nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla wszystkich - powiedział starosta L. Kotwica, dziękując jednocześnie wojewodzie za przychylność i możliwość skorzystania z rządowego programu. Poinformował też, że został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie inwestycji, a jednym z partnerów ją wykonujących będzie spółka miejska - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, dzięki czemu pieniądze zostaną w mieście i w powiecie.

- To bardzo ważna droga powiatowa, która leży na terenie miasta. A przykład Radzynia pokazuje, jak można współpracować dla dobra mieszkańców miasta i powiatu - podkreślił P. Czarnek.

Głos zabrał również burmistrz J. Rębek. - Dziękuję w imieniu mieszkańców, bo ta inwestycja jest dla nich ważna. Poprawi ciąg komunikacyjny wschodniej części miasta, która dotychczas była zapomniana - zaznaczył włodarz.

Rząd skierował do dyspozycji wojewodów 500 mln zł, z czego 38 mln zł trafiło do województwa lubelskiego. Radzyń otrzymał z tej puli 4 mln zł i jest to trzecia co do wielkości inwestycja na Lubelszczyźnie. Biała Podlaska dostała 4,3 mln zł, a Łuków niewiele ponad 4 mln zł. Na liście podstawowej znalazło się 30 podmiotów, na rezerwowej - 13.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR