17 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pomysł na rewitalizację parku

11 lipca 2018 r.

Na początek remont alejek?

Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec, ma pomysł na rewitalizację parku „Aleksandria”.

Na początek, z pomocą miejscowych przedsiębiorców, chce wyremontować alejki.

O remoncie parku, który znajduje się w opłakanym stanie, mówi się od dawna. Gotowy jest nawet projekt na jego modernizację, zgodnie z którym w „Aleksandrii” miałyby powstać: ścieżki edukacyjne, nowe alejki oraz oświetlenie. Całkowita jego wartość to ponad 15 mln zł. Niestety, miasta nie stać na taki wydatek, a starania samorządu o unijne pieniądze nie przynoszą rezultatów. Zdaniem K. Tchórzewskiego winę ponosi rządząca w urzędzie marszałkowskim koalicja PO-PSL. - Projekt na modernizację siedleckiego parku był dla niej zawsze na pierwszym miejscu, ale listy rezerwowej - stwierdził K. Tchórzewski podczas konferencji zwołanej 6 lipca.

W związku z brakiem unijnego wsparcia kandydat PiS ma pomysł na rewitalizację „Aleksandrii”, który nie nadwyręży miejskiego budżetu. - Rozmawiałem z siedleckimi przedsiębiorcami. Zaproponowałem rozwiązanie polegające na wyremontowaniu alejek. Każda z firm zrobiłaby to z własnych środków w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Potem mogłaby oznaczyć logiem bądź napisem, że jest wykonawcą danego odcinka. Myślę, że zostanie to dobrze odebrane przez mieszkańców, a dla przedsiębiorców będzie to dodatkowy plus - wyjaśniał K. Tchórzewski.

Kandydat PiS poinformował, że zaprosił do współpracy osiem firm. Zainteresowanie wyraził obecny na konferencji Krzysztof Figat, prezes spółki Polimex-Mostostal. - Czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców, aby zrobić coś dla miasta, a jednocześnie zaznaczyć swoją obecność i wypromować naszą firmę - przyznał, dodając, że remont jednej alejki to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pierwsze prace mogłyby rozpocząć się najwcześniej na wiosnę przyszłego roku, bo, jak zaznacza K. Tchórzewski, trzeba zaczekać na decyzję konserwatora zabytków, która umożliwi wejście firmom na teren parku.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR