17 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym numerem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Słoneczne lato w Mordach

1 sierpnia 2018 r.

Festyn z tradycją


fot. Arch. MGDK

W ostatnią niedzielę lipca plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zmienił się nie do poznania. Bogaty i różnorodny program XIX Festynu Słoneczne Lato przyciągnął wielu mieszkańców Mazowsza i Podlasia.

Burmistrz Mordów Jan Ługowski, który oficjalnie rozpoczął spotkanie, zaznaczył, że wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez festynu. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: dzieci, młodzież oraz dorośli. Ze specjalnym repertuarem wystąpiły zespoły ludowe: Podlasianki, Złote Kłosy i Krzymoszowianki. Ponadto można było wysłuchać Orkiestry Dętej OSP Mordy, a także duetu Dwa Ziarna i akordeonisty Wiesława Iwanowskiego. Wieczorem zaśpiewała Karolina Kruk, zaprezentowały się też zespoły Silk Queen i Maxx Dance. Gwiazdą wieczoru była Agata Sobocińska.

Całość zakończyła zabawa pod chmurką. - Z godziny na godzinę przybywało coraz więcej osób. Festyn Słoneczne Lato stało się naszą tradycją. Tegoroczna impreza rozpoczęła oficjalne gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nie zabrakło rysów historycznych ukazujących drogi Polski do wolności - podkreślił Łukasz Wawryniuk, dyrektor ośrodka kultury w Mordach.

 

Atrakcji nie zabrakło

Występy artystyczne poprzedził mecz piłki nożnej o puchar burmistrza. Zmierzyli się MUKS Polonez Mordy i ŁDK Łosice. Ponadto organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla starszych i młodszych uczestników festynu. Dzieci skorzystały z warsztatów kreatywnych prowadzonych przez nauczycieli z Zespołu Oświatowego w Mordach. Przeprowadzono wiele konkursów sprawdzających wiedzę, m.in. z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Można było też spróbować swoich sił m.in. w rzucaniu tarczami do opony czy zbijaniu palet na czas. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz aikido i sztuki kuglarskiej. Nie zabrakło loterii fantowej i stoisk artystycznych. Swoje prace zaprezentowało sześcioro artystów: Paweł Izdebski, Zofia Tymosiak, Krystyna Noszczak, Krystyna Jaroszuk, Barbara Januszewicz oraz Cecylia Kuć. Na ich stoiskach można było zakupić obrazy, wyroby tkackie, szydełkowe, biżuterię, obrusy czy kwiaty. - Wszyscy dobrze się bawili i docenili bogatą ofertę festynu - podsumował J. Ługowski.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR