13 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Budżet partycypacyjny

22 sierpnia 2018 r.

Oddaj swój głos


fot. ARCHIWUM

Od 31 sierpnia będzie można głosować na projekty w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Pomysły, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Do wykorzystania jest 500 tys. zł, czyli po ok. 125 tys. zł na każdy z czterech okręgów, na jakie podzielono miasto Siedlce. Pod głosowanie poddano 23 projekty. Przeważają pomysły dotyczące infrastruktury drogowej. Są to: renowacja chodnika przy ul. Lelewela i Floriańskiej oraz wyposażenie przejścia dla pieszych przy hali targowej w dodatkowe oznaczenia i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego (okręg nr 1), remont chodników i wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Wyszyńskiego 7, przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Poniatowskiego, remont ul. Fabrycznej (okręg nr 2), budowa chodników przy ul. Wrzosowej, wzdłuż ul. Południowej, u zbiegu ulic Romanówka i Unitów Podlaskich, przy ul. Domanickiej oraz w rejonie ul. Maczka i Pomorskiej z uwzględnieniem ścieżki rowerowej, modernizacja sygnalizacji świetlnej przy ul. Garwolińskiej oraz skrzyżowania na ulicach Kaszubskiej, Pescantina i Pomorskiej (okręg nr 3), budowa chodnika wzdłuż ul. Okrężnej (okręg nr 4).

Z myślą o najmłodszych oraz mieszkańcach aktywnych fizycznie pojawiły się propozycje: budowy placu zabaw dla dzieci wraz z siłownią zewnętrzną przy ul. Kazimierzowskiej, wymiany nawierzchni placu zabaw przy ulicy Kilińskiego 27 (okręg nr 2), budowy siłowni plenerowej przy ul. Grabianowskiej (okręg nr 3) oraz urządzeń do ćwiczeń przy ul. Chrobrego (okręg nr 4). Ciekawą inicjatywą jest propozycja budowy ogrodu marzeń przy Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” (okręg nr 2). Przedsięwzięcia ma sprzyjać integracji mieszkańców oraz poprawie ich kondycji fizycznej i psychicznej. Z kolei społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa proponuje budowę planetarium (okręg nr 2). Celem projektu ma być podniesienie wiedzy mieszkańców dotyczącej astronomii i nauk z nią powiązanych, a także wzrostu świadomości dotyczącej ekologii i ochrony środowiska.

 

Osobiście lub przez internet

Głosowanie nad projektami rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 14 września. Oddać głos będzie można osobiście, listownie oraz przez internet. Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) ma do dyspozycji dziesięć punktów i może je przyznać w całości jednemu projektowi lub „podzielić” na kilka. Na przedsięwzięcia w danym okręgu głosują mieszkańcy tylko tego okręgu. Karty do głosowania będą dostępne od 27 sierpnia w Biurze Obsługi Interesanta (urząd miasta, Skwer Niepodległości 2) oraz na stronie internetowej www.bip.siedlce.pl (zakładka „budżet”, pozycja: „budżet partycypacyjny”).

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu, zostaną zrealizowane w 2019 r.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR