19 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Jubileuszowe targi

5 września 2018 r.

Z myślą o przyszłości


fot. JAG

Przez 25 lat Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym stały się imprezą, która przyciąga nie tylko rolników, ale mieszkańców całego regionu.

To efekt szerokiej gamy wystawców, wśród której każdy znajduje coś dla siebie. Oprócz firm kierujących swą ofertę do branży rolniczej, wystawiają się też takie, dla których klientem jest zarówno mieszkaniec wsi, jak i miasta. Stąd obejrzeć można było nie tylko najnowsze ciągniki, podajniki pasz czy rozwiązania do magazynowania paliwa, ale także systemy ogrzewania domów, instalacje solarne, elementy architektury krajobrazu. Tegoroczne Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 1 i 2 września, zgromadziły na 10 ha ponad 400 wystawców i 100 tys. odwiedzających. Imprezie sprzyjała pogoda, która na tereny Agencji Rozwoju miasta ściągnęła tłumy nie tylko z Siedlec i okolicznych miejscowości, ale również odległych zakątków Polski i zagranicy.

Na scenie występowały zespoły ludowe, odbyło się rozwiązanie konkursów oraz wręczenie -z racji jubileuszu 25-lecia Dni z Doradztwem Rolniczym - okolicznościowych statuetek. Hasło, jakie przyświecało imprezie - „Szacunek dla Ziemi - naszą przyszłością” miało zwrócić uwagę na problem czystości środowiska naturalnego.

 

Laury i wyróżnienia

Targi to okazja do dostrzeżenia osób czy firm, które wyróżniają się na tle innych lub promują polskie rolnictwo. Tak było i w tym roku. Odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali m.in. ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz parafii Zbuczyn, duszpasterz rolników, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Anna Goliszewska, prezes Mazowiecko- Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego, rolnicy z regionu oraz pracownicy MODR Siedlce.

Ciekawym akcentem tegorocznych targów był konkurs „Poznajemy smaki z mazowieckiej spiżarni”. Pierwsze miejsce w nim zdobyła Martyna Częścik za konfiturę z gruszki z leśnym akcentem, drugie - Ewa Mitowska za konfiturę z płatków róży, zaś trzecie - Danuta Zawadzka za Sos Adżika. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: Ewie Wójcik za konfiturę z dzikiej róży oraz Annie Goliszewskiej za sok malinowy.

Jak co roku, wystawcy stanęli w szranki o tytuł „Najciekawsze stoisko XXV MDzDR”. Komisja oceniała stoiska w dwóch kategoriach: kiermasz oraz wystawa. Zwycięzcą pierwszej kategorii została Grażyna Stasiak z Makowa (woj. łódzkie) za stoisko pod nazwą „Egzotyka Dyni”, zaś drugiej - Hurtownia Narzędzi MATRIX z Siedlec.

 

Pokazy i zabawa

Świętu mazowieckiego doradztwa towarzyszyła jednodniowa Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych, a także drobnego inwentarza, podczas której można było oglądać króliki, drób ozdobny, kury, gołębie, papugi oraz wiele gatunków ryb stawowych i ozdobnych do oczek wodnych. Wystawcy prezentowali swoje najnowsze osiągnięcia i produkty, a hodowcy najlepsze sztuki zwierząt ze swojej hodowli. W programie XIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych przewidziano wybory czempionatów: krów, jałówek hodowlanych, cieliczek. Tuż przy scenie, w specjalnym namiocie prezentowano rękodzieło i ginące zawody - garncarza, rzeźbiarza, tkaczki. Można było podziwiać wyroby z wikliny, sznurka, szydełkowe serwetki, a nawet spróbować własnych sił w tworzeniu rękodzieła pod okiem fachowców. Ci chętnie wyjaśniali i pokazywali, jak powstają unikatowe wyroby.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Misyjni kolędnicy


W Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników i Kół Misyjnych uczestniczyło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami - przedstawiciele kół i ognisk misyjnych. Zaprezentowało się 11 grup z terenu diecezji siedleckiej: Leopoldowa, Ostrówek, Domanic, Huszlewa, Pruszyna, Woli Poduchownej, Maciejowic, Grębkowa, Radzynia Podlaskiego, Sobolewa i Wierzbna. Środki, które zebrali młodzi kolędnicy, zostaną przeznaczone na pomoc ich rówieśnikom z Rwandy i Burundi. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Uliczne jasełka


Barwne korowody wyruszyły najpierw na ulice dużych metropolii, dziś zaś stały się chlebem powszednim w tysiącach miast, miasteczek i wiosek. Miliony ludzi wychodzą tego dnia na ulice, by cieszyć się sobą, wspólnie śpiewać kolędy, by móc się policzyć. Orszaki pokazują, że - pomimo ostrych podziałów - istnieje coś, co nas łączy. I nie jest to taka czy inna inicjatywa polityczna, ale chrześcijaństwo, przesłanie Ewangelii, tysiącletnia tradycja.

PATRONAT "ECHO"


Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
Zaśpiewają o Bożym Narodzeniu
19 stycznia po raz 18 będzie okazja do posłuchania kolęd i pastorałek wschodnich regionów Polski, a także z Ukrainy oraz Białorusi.
więcej »
New Year’s Party 2019
Już 19 stycznia w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR