21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Spór w szpitalu

19 września 2018 r.

Chcą podwyżek


fot. PIXABAY.COM

Kilkadziesiąt pielęgniarek i położnych, które domagają się podwyżki płac, przyszły na ostatnią sesję rady powiatu. Chcą, by samorządowcy zajęli się postulatami. Zatrudnione w szpitalu powiatowym pielęgniarki i położne z powiatowego szpitala żądają wzrostu wynagrodzeń o 500 zł.

Wszczęły już spór zbiorowy z dyrektorem placówki. W ich imieniu radny Krzysztof Tymoszuk zgłosił wniosek o uzupełnienie porządku obrad, domagając się wyjaśnienia sytuacji. - Myślę, że wszystkim nam zależy, byśmy pewnego dnia nie obudzili się, twierdząc, iż łukowski szpital działa nie tak, jak powinien. Uważam, iż problemy te zasługują na uwagę samorządu - wyjaśnił. Wniosek jednak nie uzyskał wymaganej większości. Jednak do dyskusji i tak doszło. - To nie rada jest stroną tego konfliktu, ale przecież odpowiadamy za wszystko, co dzieje się w powiecie. Wprawdzie nie musimy podejmować decyzji, ale należy zapoznać się z problemem - podkreślił radny Leszek Świętochowski. Przewodniczący Tadeusz Brzozowski udzielił głosu przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych SP ZOZ w Łukowie Bernardzie Machniak. - Mamy kryzys nie tylko w kwestii płac, ale i braku kadry. Średnia wieku pielęgniarek wynosi ok. 50 lat. Dlatego za chwilę nas po prostu nie będzie - podkreślała.

Zdaniem B. Machniak podwyżka ma być zachętą do tego, aby pielęgniarki i położne chciały pracować w łukowskim szpitalu. - Chcemy, by nasze stawki były takie, jak w placówkach ościennych, m.in. w Siedlcach. Wzrost naszych zarobków w tym roku nie powinien być niższy niż około 500 zł. Czekamy na propozycje dyrekcji - dodała, zaznaczając, że pielęgniarki i położne liczą też na pomoc organu prowadzącego, czyli starostwa. Jeśli wsparcia nie otrzymają, będą rozważać strajk i odejście od łóżek pacjentów.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR