21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Spotkanie autorskie

3 października 2018 r.

O miłości do gór i ryzyka

15 października, o 18.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się wieczór poświęcony największej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz.

Gościem będzie Anna Kamińska, autorka książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”. Książka powstała na podstawie wspomnień rodziny i znajomych, dokumentów, fotografii, wycinków prasowych, książek i filmów dokumentalnych, tworząc obraz wybitnej polskiej himalaistki, który pochłania uwagę czytelników od pierwszych stron publikacji. - Spotkanie z A. Kamińską odbędzie się w ramach Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami. Ten wieczór chcemy w całości poświęcić W. Rutkiewicz w przeddzień czterdziestej rocznicy zdobycia przez nią Mount Everestu - zapowiada Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

W. Rutkiewicz była legendą himalaizmu, pierwszą Europejką na Mount Evereście i pierwszą kobietą, która weszła na K2. Wzbudzała kontrowersje. Kochano się w niej, doceniano jej niezwykłą determinację w górach, a także elegancję, urodę, wdzięk, którymi oczarowywała po powrocie z wypraw. Ale widziano w niej także „królową lodu”. Zarzucano wyrachowanie, dyktatorskie zapędy, a nawet oszustwa dotyczące górskich sukcesów. Nade wszystko ceniła wolność. 12 maja 1992 r., w wieku 49 lat, zaginęła w tajemniczych okolicznościach na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej ciała nigdy nie odnaleziono, a jej matka jeszcze wiele lat później wierzyła, że Wanda żyje gdzieś w jednym z tybetańskich klasztorów buddyjskich. O tej i innych zagadkach z życia W. Rutkiewicz będzie można usłyszeć w radzyńskiej MBP. A. Kamińska przybliży postać himalaistki i jej życie. Opowie nie tylko o jej miłości do gór, ale też do ryzyka.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR