21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

DIECEZJA

8 października 2018 r.

Konkursy w 100-lecie niepodległości Polski

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy „Patriota 2018” o tematyce patriotycznej: Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół oraz Konkurs Fotograficzny.

Zakładane przez organizatora cele to m.in. budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, podtrzymywanie tradycji narodowej, rozpowszechnienie znajomości pieśni patriotycznych czy nauka wyrażania siebie poprzez sztukę.

Konkurs Pieśni Patriotycznej adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Aby wziąć w nim udział, placówki powinny zgłosić pełną listę uczestników biorących udział w etapie diecezjalnym do 6 listopada, do 16.00, na adres e-mail: wolontariat@siedlce.caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bp. I. Świrskiego 57, 08-110 Siedlce - z dopiskiem „Patriota”. Do etapu diecezjalnego szkoła typuje - w ramach eliminacji - jedną drużynę. W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować tylko jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Finał konkursu odbędzie się 13 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica w Siedlcach. Do wygrania są bony pieniężne: 1200, 800 i 500 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania przez szkołę na zakup i wyposażenie klasopracowni. Przewidziane są też nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników finału.

Konkurs Fotograficzny kierowany jest do mieszkańców całej diecezji siedleckiej, a w szczególności do mieszkańców Siedlec. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać zdjęcie ukazujące miłość do ojczyzny i przesłać je w wersji elektronicznej na adres: wolontariat@siedlce.caritas.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Zdjęcie musi być wykonane przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Termin zgłoszeń upływa 9 listopada, o 16.00. Do wygrania są bony pieniężne: 1000, 700 i 300 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania na zakup sprzętu elektronicznego, komputerowego, RTV lub AGD, itp.

Regulaminy konkursów (i załącznik nr 1) dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

 

Anna Nowińska - Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR