17 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym wydaniem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z okazji wolności

12 października 2018 r.

Muzycznie o niepodległości

19 października w CSiK w Garwolinie - w ramach upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości ogólnopolskiego festiwalu „Jesteśmy wolni” - zaplanowano m.in. warsztaty wokalne, przegląd pieśni patriotycznych, wystawy.

O 9.00 organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu „O, ziemio polska - z pieśnią i piosenką do niepodległości”. Występy poprzedzą warsztaty wokalne. Są one przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i artystów, którzy chcą doskonalić woje umiejętności. Zajęcia poprowadzą soliści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro - Beata Kraska (sopran) i Dawid Biwo (bas-baryton). Zgłoszenia mailowe można wysłać na adres: warsztatywokalne@onet.pl, w tytule maila wpisując: warsztaty - Garwolin. Natomiast w przeglądzie festiwalowym mile widziani są: soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Zwycięzcy eliminacji miejsko-powiatowych wezmą udział w finale ogólnopolskim w Siedlcach. Odbędzie się on w dniach 26-28 października.

Organizatorzy garwolińskiego zapraszają też na wykład dr. Michała Kalbarczyka pt. „Garwolin i powiat garwoliński w 1918 r.”. Z kolei w holu CSiK otwarta zostanie przygotowana ze zbiorów zdjęć portalu Garwolin.org.wystawa fotografii pr. „Garwolin w latach odzyskania niepodległości”. O 18.00 rozpocznie się koncert „Piosenki niepodległe”, który ma być hołdem złożonym artystom niepodległym, czyli ludziom, którzy swoją sztuką przynosili wytchnienie w cierpieniu. Artyści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro przypomną m.in. postać Kaprala Szczapy - legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści. Odtworzą również atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Będzie można usłyszeć także utwory Jerzego Petersburskiego, kompozytora i żołnierza armii gen. Andersa.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i CSiK w Garwolinie. 

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR