16 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pierwsza sesja rady miasta

28 listopada 2018 r.

Apel o współpracę

Andrzej Sitnik oficjalnie objął urząd prezydenta Siedlec. - Chcę łączyć, a nie dzielić - zadeklarował po zaprzysiężeniu, apelując o współpracę.

Pierwsza sesja rady miasta kadencji 2018-23 odbyła się 23 listopada. Obrady rozpoczęto od wręczenia 23 radnym zaświadczeń o wyborze, po czym nastąpiło złożenie przez nich ślubowania.

Kolejnym punktem programu sesji był wybór prezydium rady. Na stanowisko przewodniczącego rady miasta zgłoszono dwóch kandydatów: pełniącego tę funkcję podczas minionej kadencji Henryka Niedziółkę, rekomendowanego przez koalicję Prawo i Sprawiedliwość oraz Siedleckie Towarzystwo Samorządowe, a także Piotra Karasia - zaproponowanego przez „Lepsze Siedlce” i „Bezpartyjne Siedlce”. W tajnym głosowaniu stosunkiem głosów 12 do 11 zwyciężył kandydat PiS-STS. - Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania radnych i mieszkańców. Wykonam to najlepiej, jak umiem - powiedział po ogłoszeniu wyników H. Niedziółka. Zadeklarował także współpracę z prezydentem przy wszystkich uchwałach korzystnych dla miasta. - Dołożę wszelkich starań, by były one przyjazne i wpływały pozytywnie na dalszy rozwój Siedlec. Wspólnie możemy zrobić wiele - stwierdził przewodniczący rady. Nowemu prezydentowi życzył sukcesów w pracy na rzecz miasta, a radnym satysfakcji z wypełniania misji.

Na wiceprzewodniczących wybrano: Macieja Nowaka, Grzegorza Chwedoruka i Roberta Chojeckiego - wszyscy trzej weszli do rady z listy PiS-STS.

Więcej w bieżącym wydaniu "Echa".

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR