16 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

SIEDLCE

30 listopada 2018 r.

Mikołajki w Kinie Helios!

W dniach 8-9 grudnia, od 10.00 do 14.00, kino przejmą najmłodsi i Helios zamieni się w… Kino Pełne Dzieci! Zapraszamy na seanse najlepszych bajek: „Grinch”, „Miśków dwóch w Nowym Jorku” oraz „Misja Yeti”.

Przed wybranymi seansami zorganizowane będą konkursy z nagrodami. Zapraszamy także do holu kina, gdzie odbędą się animacje.

Wspólnie z Dekoracyjną Piniatą będziemy tworzyć niezwykłą świąteczną piniatę, którą, aby dobrać się do cukierków i niespodzianek, trzeba będzie rozbić. Panie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” będą malować dzieciom buźki w przeróżne bajkowe wzorki. Galeria Kultura zaprezentuje niezwykłe warsztaty bębniarskie. Zajęcia będą odbywać się na holu kina cyklicznie co godzinę, począwszy od 10.30. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Lektorzy z Europejskiego Centrum Języków Obcych „Eurolingua” poprowadzą animacje dla dzieci w różnym języku. Nie zabraknie zagadek i konkursów. Dodatkowo na holu kina przygotujemy stoisko, gdzie Koło Naukowe Chemików z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przeprowadzi niezwykłe pokazy eksperymentów! Ponadto na dzieci czekać będzie ogromna maskotka Myszki Miki, z którą będzie można robić pamiątkowe zdjęcia. Sponsorem tej atrakcji jest firma Leśne Klimaty. Przez cały weekend dzieci będą mogły także pograć w przeróżne gry na konsoli na ogromnym telewizorze, dzięki firmie Media Markt! Abyście nie opadli z sił podczas zabaw, Pizzeria 105 Stopiątka przygotuje dla Was smaczny poczęstunek.

Dodatkowo chętne dzieci zapraszamy do naszego kącika plastycznego, gdzie będą mogły uczestniczyć w przygotowywaniu ozdób świątecznych. Wspólnie z rodzicami będą mogły wykonać kartkę okolicznościową oraz napisać list do mikołaja.

Uwaga! W Weekend Mikołajkowy odwiedzi nas prawdziwy mikołaj! Będzie na Was czekał w naszym holu i częstował słodkościami wszystkie grzeczne dzieci. Dodatkowo będzie rozdawał nagrody w konkursach, które odbywać się będą przed wybranymi filmami w naszym kinie.

Gorąco zapraszamy!

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR