16 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku

30 listopada 2018 r.

Szokujące podwyżki

Blisko 50% więcej zapłacą odbiorcy za 1 m³ pobranej z miejskiego wodociągu wody i tyle samo odprowadzonych ścieków.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadzi nowe stawki.

Dotychczas obowiązujące taryfy opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie miasta wynosiły dla gospodarstw domowych wraz z podatkiem VAT 3,88 zł/m³ i zbiorowego odprowadzania ścieków 6,57zł/m³. Razem daje to 10,45 zł za m³ wskaźnika wodomierza. Prawdopodobnie od połowy grudnia mieszkańców czeka podwyżka. Za 1 m³ wody trzeba będzie zapłacić 4,45 zł, a za ścieki 11,1 zł/m³.

W sumie za metr sześć wody odbiorca zapłaci w granicach 15,4 zł.

Po roku obowiązywania nowej taryfy ceny znowu podskoczą do 16,8 zł. Na tym jednak nie koniec. Następna podwyżka przewidziana jest za kolejny rok i osiągnie poziom 17,05 zł za m³.

Na wzrost cen decydujący wpływ miały m.in. budowa kanalizacji sanitarnej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków. Przedsięwzięcia te współfinansowane były ze środków unijnych.

Jak się dowiedzieliśmy, nowe taryfy MPWiK zamierzało wprowadzić znacznie wcześniej i zwróciło się z takim wnioskiem do organu regulacyjnego, czyli Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Jednak burmistrz Garwolina złożył w tej sprawie odwołanie. W rezultacie podwyżki przesunięto w czasie. Co zrobią nowe władze miasta? Ratunkiem mogą być dopłaty z miejskiej kasy, ale w tej sprawie nie zapadła jeszcze decyzja.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR