23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 4
24-30 stycznia 2019r.

menu

NEWS

W numerze ECHA materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Konsultacje w sprawie budowy drogi

2 stycznia 2019 r.

Nadzieje i obawy

W sali konferencyjnej łukowskiego urzędu miasta oraz w szkole w Gołaszynie odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące rozbudowy drogi krajowej 63.

Organizatorem był inwestor, a więc lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczestnicy zapoznali się z projektem, mieli również okazję do zgłaszania uwag oraz wniosków.

W trakcie spotkania w Łukowie pytano m.in. o to, w jaki sposób projektant rozwiąże sprawę braku przejścia dla pieszych przy szkole w Gołaszynie. Poruszono również problem zjazdów na działki położone wzdłuż drogi. Pojawiły się też opinie, że budowa kanalizacji deszczowej i zasypanie znajdujących się na poboczu rowów spowoduje zalewanie posesji. - Takie spotkania są po to, by projektant przedstawił proponowane rozwiązania. Mieszkańcy natomiast mają prawo ustosunkować się do nich w formie uwag. Jeżeli pojawi się taka możliwość, będziemy starali się wprowadzać poprawki - zadeklarował rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.

Przypomnijmy, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski do końca grudnia 2018 r. Ostateczna wersja projektu ma być natomiast gotowa w kwietniu 2019 r.

Mimo że inwestycja znajduje się dopiero na etapie projektowania, już słychać pierwsze głosy niezadowolenia. - Na pewno nie wyrażę zgody na przekazanie gruntów. Dlaczego akurat ja mam być poszkodowany? Niech projektant rozwiąże to w inny sposób - mówi jeden z mieszkańców Gołaszyna.

Więcej w papierowym wydaniu "EK".

 

Marcin Gomółka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
Być kobietą urzekającą
„Życie w zgodzie z naturą” - pod takim hasłem upłynie spotkanie z cyklu „Być kobietą urzekającą” zaplanowane na 6 lutego w Miętnem.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR