17 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Włodawa

4 stycznia 2019 r.

Z nowym budżetem

W ostatnim dniu starego roku radni pochylili się nad finansami. Była też dyskusja na temat powołania komisji rewizyjnej, która i tym razem nie została wyłoniona.

31 grudnia w sali konferencyjnej starostwa powiatowego zebrało się 15 radnych. Znaczną większością głosów podjęto uchwały w sprawie budżetu na 2019 r. oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2022.

Budżet powiatu włodawskiego na bieżący rok określa dochód w wysokości 75,2 mln zł. Po stronie wydatków zapisano 74,8 mln zł.

Nadwyżkę budżetową, która wyniesie 420 tys. zł, samorząd zamierza w całości przeznaczyć na spłatę kredytów.

Niepokojący zapis znalazł się w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dotyczy on wieloletniej prognozy finansowej, a konkretnie zobowiązań na lata 2020-21. Odczytując dokument RIO, skarbnik starostwa Zofia Derkacz wskazała, że wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań jest nieznacznie niższy od dopuszczalnego. Wyniesie 0,08 punktu procentowego w 2020 r i 0,44 w 2021 r. Tymczasem nawet niewielkie odchylenia mogą uniemożliwić uchwalenie w przyszłości budżetu.

Kwestia ta wywołała dyskusję wśród radnych opozycji. - W najbliższym czasie zarząd powiatu będzie przystępował do realizacji nowych projektów. Czy uwaga RIO nie spowoduje zagrożeń w 2020 r.? - pytał Wiesław Holaczuk. Z. Derkacz wyjaśniła, że wątpliwości dotyczą wskaźników zadłużenia. - Planując budżet i prognozę finansową, w założeniach przyjmuje się wszystkie wydatki - mówiła skarbnik. - Zaciągnięte kredyty znajdują się w planie wydatków - zarówno w 2019, 2020, jak i latach następnych. Są to spłaty rat kapitałowych, które są uwzględnione. Nie ma sytuacji, by powiat nie zaplanował kwoty zaciągniętych kredytów. Kwota obciążająca budżet to 420 tys. zł i zostanie przeznaczona na spłatę pożyczek - wyjaśniła Z. Drekacz.

Na kolejne pytanie radnego Holaczuka, dotyczące wsparcia szpitala, Z. Derkacz odpowiedziała, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Włodawie złożył wniosek o dofinansowanie. Skarbnik dodała, iż w rezerwie inwestycyjnej znajdują się zaplanowane wydatki na ponad 2 mln zł, z czego na dofinansowanie zadań bieżących i inwestycyjnych SPZOZ przeznaczy ponad 930 tys. zł.

- Planujemy inwestycje drogowe, scaleniowe, rewitalizacyjne, zakładając, iż środki na realizację tych przedsięwzięć znajdują się w budżecie - podsumowała Derkacz.

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR