21 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dla umocnienia wiary

10 stycznia 2019 r.

Duchowa odnowa u Matki Bożej

Ojcowie oblaci zapraszają na rekolekcje w sanktuarium. W lutym przygotowują trzy serie kilkudniowych spotkań.

Pierwsze zaproszenie dotyczy rekolekcji biblijnych metodą lectio divina. Odbędą się one w dniach 11-15 lutego pod hasłem „Najważniejsza jest miłość”.
- Te słowa zaczerpnęliśmy z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Będziemy przyglądać się postaciom biblijnym i skupiać na wybranych tekstach z Pisma Świętego, które mówią o miłości. Ona jest pierwszym owocem Ducha Świętego. Każdego dnia planujemy wygłosić po dwie konferencje wprowadzające do medytacji. Codziennie będziemy zapraszać do odprawienia dwóch medytacji, jednej przed Najświętszym Sakramentem a drugiej w dowolnie wybranym miejscu. Rekolektanci będą mieli do dyspozycji bazylikę, kaplicę klasztorną i oratorium. Nad słowem Bożym będzie można medytować także w czasie spacerów po kalwarii i po kodeńskich ogrodach. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania milczenia. Te kilka dni pragniemy przeżyć w ciszy, nie będziemy rozmawiać z innymi. Przez zachowanie milczenia chcemy nauczyć się słuchać Boga i do Niego mówić - tłumaczy o. Sebastian Wiśniewski, przełożony kodeńskiego klasztoru, który poprowadzi owe rekolekcje. Drugim prowadzącym będzie o. Jan Klubek.


O. S. Wiśniewski podkreśla, że rekolekcje lectio divina są skierowane do szerokiego grona. Do uczestnictwa zachęca zarówno świeckich, zaangażowanych w ruchy i wspólnoty, jak i tych, którzy szukają swego miejsca w Kościele lub pragną pogłębić własną wiarę. Mile widziani są także kapłani i osoby konsekrowane. Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek 11 lutego, o 17.00.


- Słowo Boże jest tak bogate, że każdy odnajdzie w nim siebie, każdy może skonfrontować z nim swoje życie i doświadczenia. W trakcie rekolekcji będzie możliwość spowiedzi i rozmowy z ojcami. Będzie można skorzystać z kierownictwa duchowego. Już mamy pierwszych chętnych. Widać, że na takie rekolekcje jest spore zapotrzebowanie - podsumowuje o. Sebastian.Chętni mogą zapisywać się telefonicznie (83-375-41-19; 83-375-41-20) lub elektronicznie (email: pielgrzymi@koden.com.pl).

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Mieszkańcy naszego regionu na wiele sposobów oddawali cześć żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego - modląc się, składając kwiaty pod pomnikami, uczestnicząc w biegu „Tropem Wilczym”.

FOTOGALERIA

Sportowe zmagania


1 marca odbył się VII Turniej Halowy Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego. W zawodach zorganizowanych w hali sportowej ARMS przy ul. ks. Popiełuszki w Siedlcach udział wzięły drużyny reprezentujące: I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Siedlec, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Białej Podlaskiej, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Sokołowa Podlaskiego i Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Mińska Mazowieckiego. [fot. MK]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR