23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 4
24-30 stycznia 2019r.

menu

NEWS

W numerze ECHA materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dla umocnienia wiary

10 stycznia 2019 r.

Duchowa odnowa u Matki Bożej

Ojcowie oblaci zapraszają na rekolekcje w sanktuarium. W lutym przygotowują trzy serie kilkudniowych spotkań.

Pierwsze zaproszenie dotyczy rekolekcji biblijnych metodą lectio divina. Odbędą się one w dniach 11-15 lutego pod hasłem „Najważniejsza jest miłość”.
- Te słowa zaczerpnęliśmy z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Będziemy przyglądać się postaciom biblijnym i skupiać na wybranych tekstach z Pisma Świętego, które mówią o miłości. Ona jest pierwszym owocem Ducha Świętego. Każdego dnia planujemy wygłosić po dwie konferencje wprowadzające do medytacji. Codziennie będziemy zapraszać do odprawienia dwóch medytacji, jednej przed Najświętszym Sakramentem a drugiej w dowolnie wybranym miejscu. Rekolektanci będą mieli do dyspozycji bazylikę, kaplicę klasztorną i oratorium. Nad słowem Bożym będzie można medytować także w czasie spacerów po kalwarii i po kodeńskich ogrodach. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania milczenia. Te kilka dni pragniemy przeżyć w ciszy, nie będziemy rozmawiać z innymi. Przez zachowanie milczenia chcemy nauczyć się słuchać Boga i do Niego mówić - tłumaczy o. Sebastian Wiśniewski, przełożony kodeńskiego klasztoru, który poprowadzi owe rekolekcje. Drugim prowadzącym będzie o. Jan Klubek.


O. S. Wiśniewski podkreśla, że rekolekcje lectio divina są skierowane do szerokiego grona. Do uczestnictwa zachęca zarówno świeckich, zaangażowanych w ruchy i wspólnoty, jak i tych, którzy szukają swego miejsca w Kościele lub pragną pogłębić własną wiarę. Mile widziani są także kapłani i osoby konsekrowane. Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek 11 lutego, o 17.00.


- Słowo Boże jest tak bogate, że każdy odnajdzie w nim siebie, każdy może skonfrontować z nim swoje życie i doświadczenia. W trakcie rekolekcji będzie możliwość spowiedzi i rozmowy z ojcami. Będzie można skorzystać z kierownictwa duchowego. Już mamy pierwszych chętnych. Widać, że na takie rekolekcje jest spore zapotrzebowanie - podsumowuje o. Sebastian.Chętni mogą zapisywać się telefonicznie (83-375-41-19; 83-375-41-20) lub elektronicznie (email: pielgrzymi@koden.com.pl).

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
Być kobietą urzekającą
„Życie w zgodzie z naturą” - pod takim hasłem upłynie spotkanie z cyklu „Być kobietą urzekającą” zaplanowane na 6 lutego w Miętnem.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR