17 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dla umocnienia wiary

10 stycznia 2019 r.

Duchowa odnowa u Matki Bożej

Ojcowie oblaci zapraszają na rekolekcje w sanktuarium. W lutym przygotowują trzy serie kilkudniowych spotkań.

Pierwsze zaproszenie dotyczy rekolekcji biblijnych metodą lectio divina. Odbędą się one w dniach 11-15 lutego pod hasłem „Najważniejsza jest miłość”.
- Te słowa zaczerpnęliśmy z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Będziemy przyglądać się postaciom biblijnym i skupiać na wybranych tekstach z Pisma Świętego, które mówią o miłości. Ona jest pierwszym owocem Ducha Świętego. Każdego dnia planujemy wygłosić po dwie konferencje wprowadzające do medytacji. Codziennie będziemy zapraszać do odprawienia dwóch medytacji, jednej przed Najświętszym Sakramentem a drugiej w dowolnie wybranym miejscu. Rekolektanci będą mieli do dyspozycji bazylikę, kaplicę klasztorną i oratorium. Nad słowem Bożym będzie można medytować także w czasie spacerów po kalwarii i po kodeńskich ogrodach. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania milczenia. Te kilka dni pragniemy przeżyć w ciszy, nie będziemy rozmawiać z innymi. Przez zachowanie milczenia chcemy nauczyć się słuchać Boga i do Niego mówić - tłumaczy o. Sebastian Wiśniewski, przełożony kodeńskiego klasztoru, który poprowadzi owe rekolekcje. Drugim prowadzącym będzie o. Jan Klubek.


O. S. Wiśniewski podkreśla, że rekolekcje lectio divina są skierowane do szerokiego grona. Do uczestnictwa zachęca zarówno świeckich, zaangażowanych w ruchy i wspólnoty, jak i tych, którzy szukają swego miejsca w Kościele lub pragną pogłębić własną wiarę. Mile widziani są także kapłani i osoby konsekrowane. Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek 11 lutego, o 17.00.


- Słowo Boże jest tak bogate, że każdy odnajdzie w nim siebie, każdy może skonfrontować z nim swoje życie i doświadczenia. W trakcie rekolekcji będzie możliwość spowiedzi i rozmowy z ojcami. Będzie można skorzystać z kierownictwa duchowego. Już mamy pierwszych chętnych. Widać, że na takie rekolekcje jest spore zapotrzebowanie - podsumowuje o. Sebastian.Chętni mogą zapisywać się telefonicznie (83-375-41-19; 83-375-41-20) lub elektronicznie (email: pielgrzymi@koden.com.pl).

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR