18 sierpnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
15-21 sierpnia 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Finansowe plany

30 stycznia 2019 r.

Na remonty i drogi

28 stycznia miejscy radni przyjęli projekt budżetu na bieżący rok. Na inwestycje przeznaczono w nim 104 mln zł. Prezydent Michał Litwiniuk zaznacza, że budżet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bialczan i zapewni dalszy rozwój miasta.

Został skonstruowany jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą. Obecna dokonała w nim tylko pewnych korekt. - Najistotniejszą zmianą jest redukcja planowanego kredytu. Początkowo zamierzano uzyskać w ten sposób 27 mln zł, my zmniejszyliśmy kwotę do 13 mln zł. Zgłosiłem też autopoprawkę dotyczącą wprowadzenia nakładów inwestycyjnych na budowę dróg w technologii uproszczonej, na nakładki bitumiczne, na remontowanie dróg i chodników. Na ten cel przeznaczymy w tym roku 1 mln zł - zaznacza włodarz. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w bieżącym roku prezydent zaliczył m.in. budowę małych instalacji OZE, dojazdu do tunelu na przy ul. Lubelskiej i Witoroskiej oraz budowę ul. Koncertowej, która ma skomunikować osiedle Kołychawa z resztą miasta. Nie bez znaczenia jest także rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego, zakup kolejnych autobusów komunikacji miejskiej oraz rozbudowa i modernizacja Bialskiego Centrum Kultury.

Pod znakiem zapytania stoi dalsza budowa stadionu miejskiego. Władze - poprzez zgłoszoną autopoprawkę - przeznaczają na ten cel mniej środków, niż planowano. Prezydent nie chce udzielać jednoznacznych odpowiedzi.

- W budżecie mamy ponad 10 mln zł dotacji od ministra sportu. Zapytaliśmy w resorcie, czy kwota ta pozostanie, jeśli zmienimy zakres zadania. Czekamy na odpowiedź. Pozostałe środki są zabezpieczone na dokończenie rozliczeń z podwykonawcami za wykonane prace. Ciągle trwa inwentaryzacja działań po rozpoczętej budowie - mówi M. Litwiniuk. Nie wspomina jednak o poszukiwaniu kolejnego inwestora, który zająłby się rozbudową obiektu.

Dyskusja nad budżetem trwała dosyć długo. Radni zgłaszali poprawki. Należący do klubu Zjednoczonej Prawicy postulowali o parking przy ul. Zdanowskiego (przy akademii piłkarskiej Top 54) i bezpłatną komunikację miejską dla uczniów, ale ich propozycje nie znalazły uznania wśród pozostałych.

 

Są wątpliwości

- Jesteśmy zadowoleni z przyjęcia tego budżetu. W 98% został on konstruowany przez poprzednią ekipę rządzącą. Jego autorem był dzisiejszy wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Część radnych z naszego klubu wstrzymała się przed zagłosowaniem. W obecnym projekcie budżetowym było bowiem sporo niewiadomych. Myśleliśmy, że na sesji zostaną one wytłumaczone i rozwiane, ale tak się nie stało. Cieszymy się z pozycji związanych z organizacją ruchu (dotyczących budowy tunelu na ul. Lubelskiej), martwi nas jednak, że w tym roku nie będzie kolejnego etapu rozbudowy ul. Warszawskiej - mówi Adam Chodziński, przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy.

Za przyjęciem uchwały budżetowej opowiedziało się 17 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, jedna osoba głosowała przeciw.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Chwała bohaterom!


Dźwięk syren punktualnie o 17.00, tj. w godzinie „W”, śpiew hymnu narodowego, apele pamięci, honorowe warty, składanie kwiatów i palenie zniczy złożyły się na obchody tegorocznej, 75 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Pamięć o powstańcach poległych w walkach o wolność naszej ojczyzny uczczono także w wielu miastach i miasteczkach naszego regionu. Cześć i chwała bohaterom!

FOTOGALERIA

Pątnicy na szlaku


W piątkowy poranek 2 sierpnia do pątników zdążających do Matki Bożej dołączyła kolumna siedlecka. Hasłem tegorocznej 39 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę są słowa: „W mocy Ducha Świętego”. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Pielgrzymka i jarmark
18 sierpnia na kodeńskich błoniach będzie miała miejsce kolejna edycja Jarmarku Sapieżyńskiego. Wydarzenie - nawiązujące do historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od króla Polski Zygmunta Starego uzyskał przywilej jarmarków - będzie przebiegało po hasłem ,,Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości”.
więcej »
VI Dożynkowy Festyn Parafialny
W niedzielę 25 sierpnia parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie organizuje VI Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Sprawni poprzez sport
12 września w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbędzie się festyn integracyjny „Sprawni poprzez sport 2019”. Początek o 10.00.
więcej »
Powiatowe święto plonów
Miejscem tegorocznych dożynek powiatu siedleckiego jest Krzesk-Majątek w gminie Zbuczyn. Święto plonów zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk.
więcej »
Dni Ryk i dożynki
Dobra muzyka, zabawy dla dzieci i atrakcje dla dorosłych zdominują ostatni weekend wakacji. Urząd Miejski i Miejsko-Gminne Centrum Kultury zapraszają na Dni Ryk i dożynki powiatowo-gminne.
więcej »
 

POLECAMY


Zmieniaj siebie i świat
Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek w czasie modlitwy wątpić, że Bóg Cię słyszy? Czasami masz wrażenie, że twoje słowa dochodzą do sufitu i rozpływają się w powietrzu? Zadajesz sobie pytania o realny wpływ i znaczenie twoich modlitw?
więcej »
Czarna kawaleria gen. Maczka
Na początku lipca 1944 r. Polacy w składzie II Korpusu Kanadyjskiego wylądowali w Normandii. Miesiąc później rozpoczęła się bitwa pod Falaise.
więcej »
Życie niezwykłej kobiety
Edyta Stein to jedna z najwybitniejszych kobiet XX w. Była filozofem i pielęgniarką, nauczycielką i prelegentką, zakonnicą i mistyczką.
więcej »
 

SONDA

 

Czy warto być honorowym krwiodawcą?

zawsze warto ratować ludzkie życie

warto tym bardziej, że krwi nie da się zastąpić innym płynem

nie, ponieważ nikt tego daru nie docenia

państwo nie dba o rozwój krwiodawstwaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR