15 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Jowita, Faustyna, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Finansowe plany

30 stycznia 2019 r.

Na remonty i drogi

28 stycznia miejscy radni przyjęli projekt budżetu na bieżący rok. Na inwestycje przeznaczono w nim 104 mln zł. Prezydent Michał Litwiniuk zaznacza, że budżet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bialczan i zapewni dalszy rozwój miasta.

Został skonstruowany jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą. Obecna dokonała w nim tylko pewnych korekt. - Najistotniejszą zmianą jest redukcja planowanego kredytu. Początkowo zamierzano uzyskać w ten sposób 27 mln zł, my zmniejszyliśmy kwotę do 13 mln zł. Zgłosiłem też autopoprawkę dotyczącą wprowadzenia nakładów inwestycyjnych na budowę dróg w technologii uproszczonej, na nakładki bitumiczne, na remontowanie dróg i chodników. Na ten cel przeznaczymy w tym roku 1 mln zł - zaznacza włodarz. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w bieżącym roku prezydent zaliczył m.in. budowę małych instalacji OZE, dojazdu do tunelu na przy ul. Lubelskiej i Witoroskiej oraz budowę ul. Koncertowej, która ma skomunikować osiedle Kołychawa z resztą miasta. Nie bez znaczenia jest także rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego, zakup kolejnych autobusów komunikacji miejskiej oraz rozbudowa i modernizacja Bialskiego Centrum Kultury.

Pod znakiem zapytania stoi dalsza budowa stadionu miejskiego. Władze - poprzez zgłoszoną autopoprawkę - przeznaczają na ten cel mniej środków, niż planowano. Prezydent nie chce udzielać jednoznacznych odpowiedzi.

- W budżecie mamy ponad 10 mln zł dotacji od ministra sportu. Zapytaliśmy w resorcie, czy kwota ta pozostanie, jeśli zmienimy zakres zadania. Czekamy na odpowiedź. Pozostałe środki są zabezpieczone na dokończenie rozliczeń z podwykonawcami za wykonane prace. Ciągle trwa inwentaryzacja działań po rozpoczętej budowie - mówi M. Litwiniuk. Nie wspomina jednak o poszukiwaniu kolejnego inwestora, który zająłby się rozbudową obiektu.

Dyskusja nad budżetem trwała dosyć długo. Radni zgłaszali poprawki. Należący do klubu Zjednoczonej Prawicy postulowali o parking przy ul. Zdanowskiego (przy akademii piłkarskiej Top 54) i bezpłatną komunikację miejską dla uczniów, ale ich propozycje nie znalazły uznania wśród pozostałych.

 

Są wątpliwości

- Jesteśmy zadowoleni z przyjęcia tego budżetu. W 98% został on konstruowany przez poprzednią ekipę rządzącą. Jego autorem był dzisiejszy wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Część radnych z naszego klubu wstrzymała się przed zagłosowaniem. W obecnym projekcie budżetowym było bowiem sporo niewiadomych. Myśleliśmy, że na sesji zostaną one wytłumaczone i rozwiane, ale tak się nie stało. Cieszymy się z pozycji związanych z organizacją ruchu (dotyczących budowy tunelu na ul. Lubelskiej), martwi nas jednak, że w tym roku nie będzie kolejnego etapu rozbudowy ul. Warszawskiej - mówi Adam Chodziński, przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy.

Za przyjęciem uchwały budżetowej opowiedziało się 17 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, jedna osoba głosowała przeciw.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR