15 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Jowita, Faustyna, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pieniądze na inwestycje

5 lutego 2019 r.

Na szpitale, zamek i drogi

Subregion siedlecki otrzyma w 2019 r. 99 mln zł z budżetu Mazowsza. Wśród największych inwestycji znalazła się przebudowa drogi na odcinku Skórzec-Ruda Wolińska.

Ponadto przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach (6,6 mln zł). Prowadzone będą także prace remontowe, m.in. drogi nr 696 w miejscowości Szaruty, nr 698 od miejscowości Wólka Nosowska do granicy województwa, nr 696 w Węgrowie i Szarutach oraz nr 811 w miejscowości Horoszki Małe.

Inwestycje nie ominą Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. W 2019 r. placówka otrzyma ponad 24 mln zł na modernizację oddziałów szpitalnych oraz terenu przyszpitalnego. Doposażone zostaną: Siedlecki Ośrodek Onkologii, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, oddział urologii i onkologii urologicznej oraz oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Zmieni się również otoczenie placówki, bo przebudowane zostaną parkingi, chodniki, powstaną m.in.: plac zabaw, ścieżka sensoryczna i siłownia zewnętrzna. Z kolei Szpital Mazowiecki w Garwolinie otrzyma 1,5 mln zł wsparcia na przebudowę instalacji wodociągowej oraz elektrycznej.

W budżecie województwa znalazło się również 6,6 mln zł na budowę bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego lotniczego pogotowia ratunkowego w Sokołowie Podlaskim, a także 500 tys. zł. na budowę parku kulturowo-historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie. 177 tys. zł przeznaczone zostanie na inwestycje w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie otrzyma natomiast 180 tys. zł na wymianę dźwigu osobowego w budynku filii WUP w Siedlcach. Na wsparcie w wysokości 24,5 mln zł mogą też liczyć działające na terenie województwa organizacje pozarządowe.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR