24 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolej inwestuje

3 marca 2019 r.

Pociągi przyspieszą

PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację odcinka linii kolejowej nr 30 między Lubartowem a Parczewem.

Modernizacja odcinka, na którym składy będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h pochłonie ok. 80 mln zł.

Linię, jako alternatywną trasę między Lublinem a Warszawą, wykorzystują obecnie pociągi PKP Intercity. Przedłużający się remont kolejowej „siódemki” z Lublina do stolicy przez Dęblin i Puławy sprawia, iż tak będzie jeszcze przez najbliższych kilkanaście tygodni. Przed skierowaniem ruchu na objazd przez Łuków, Parczew i Lubartów linię niemal w całości zrewitalizowano, tak by jeżdżące tamtędy pociągi mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h. Jednym z kilku wyjątków jest odcinek z Lubartowa do Parczewa, gdzie pociągi mogą rozpędzać się do 100 km/h.

Z chwilą zakończenia prac na „siódemce” kolejarze zapowiadają modernizację 25-kilometrowego odcinka. Projekt zakłada przebudowę ośmiu stacji i przystanków.: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn. Obiekty zostaną kompleksowo przebudowane, zyskają nowe perony wraz z dojściami uwzględniającymi potrzeby osób niepełnosprawnych, wiaty, oświetlenie i czytelne oznakowanie. Dodatkowo wybudowane zostaną dwa nowe przystanki osobowe w miejscowościach Laski oraz Berejów. Mająca zakończyć się w 2021 r. przebudowa będzie ważna nie tylko dla ruchu pasażerskiego. Usprawnieniu przewozów towarowych służyć będzie m.in. przebudowanych 15 obiektów inżynieryjnych, w tym 10 przejazdów kolejowo-drogowych oraz dziewięciu mostów, które zostaną dostosowane do przenoszenia większych obciążeń.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR