24 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kilometry dobra

6 marca 2019 r.

Przyłącz się!

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz czwarty bierze udział w międzynarodowej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Organizacja, jako jedna z wielu, włącza się w szereg zbiórek, z których dochód wspiera różne cele organizacji partnerskich.

Siedlecka Caritas obrała sobie za cel remont i adaptację budynku w Milanowie, chcąc przez to poprawić jakość życia i polepszyć warunki bytowe osób niepełnosprawnych. Kampania ruszyła 1 marca i potrwa do 2 czerwca.

„Kilometry Dobra” to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii Robert Kawałko. Od 2014 r. stowarzyszenia i fundacje zbierają pieniądze pod wspólnym szyldem „Kilometrów Dobra” na swój własny, szlachetny cel.

Ta akcja to próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet. Przez pięć lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł. Szósta edycja jest wyjątkowa, ponieważ świętowana jest w jej ramach 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda uczestnicząca w kampanii organizacja jako swego patrona ma jednego filantropa, czyli postać historyczną, której postawa i dokonania są godne naśladowania.

Przypomnijmy - w 2017 r. Caritas Diecezji Siedleckiej zbierała środki na leczenie i rehabilitację siedmiorga chorych dzieci, które mają w Caritas diecezjalnej założone subkonta; zebrano ponad 30 tys. zł.

Tegoroczna edycja ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, które obecnie korzystają z Warsztatu Terapii Zajęciowej umiejscowionego w starym drewnianym budynku w Parczewie. Docelowo jednostka ta ma zostać przeniesiona do pałacu w Milanowie (woj. lubelskie), aby osoby z niepełnosprawnością miały godne warunki do rehabilitacji, pokonywania swoich trudności i rozwoju. W budynku będzie również prowadzona aktywizacja seniorów. Do tego potrzebny jest jednak gruntowny remont.

Aby wesprzeć akcję, należy poprzez stronę: www.kilometrydobra.pl/organization/siedlce wpłacić dowolny datek. Finał kampanii będzie miał miejsce 2 czerwca w Siedlcach.

 

 

Anna Nowińska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR